"Szybki cash" - o czym jest serial, którego fragment ukazał się w "Wiadomościach" TVP?

Popularność serialu "Szybki cash" rośnie. Wszystko z powodu wykorzystania fragmentu produkcji w "Wiadomościach" TVP, które miały ilustrować materiał o "nielegalnych imigrantach". Na czym skupia się fabuła serialu?

Serial "Szybki cash" porusza problem świata przestępczego. Historia zawiera również wątek imigrantów, który został użyty w Telewizji Polskiej. 

Zobacz wideo Senator PiS o pracy dziennikarzy w strefie stanu wyjątkowego

"Szybki cash" - serial wykorzystany przez TVP w materiale o imigrantach

Szwedzki serial "Szybki cash" zyskał większą popularność w Polsce tuż po tym, gdy pojawił się "Wiadomościach" TVP. Fragment serialu wykorzystany został do zilustrowania materiału "Nielegalni imigranci paraliżują Europę".

W zamyśle autorów miał ukazać uchodźców i związane z nimi, według stacji, potencjalne niebezpieczeństwo. Widzowie oraz internauci dostrzegli w prezentowanym materiale, że nie jest to scena przedstawiająca rzeczywiste wydarzenia, a scena do serialu nakręcona przez przypadkową osobę.

Więcej o tym pisaliśmy w artykule "Wiadomości" TVP tłumaczą się po materiale o migrantach. W sieci fala komentarzy. "Himalaje kompromitacji"

O czym jest szwedzki serial "Szybki cash" i gdzie można go obejrzeć?

"Snabba cash" czyli "Szybki cash" to serial szwedzkiej produkcji w reżyserii Jespera Ganslandta, dostępny na platformie Netflix. Fabuła bazuje na historii trylogii powieści kryminalnych Jensa Lapidusa.

 

Akcja serialu toczy się natomiast już 10 lat później w Sztokholmie. Jedną z najważniejszych postaci w serialu jest (grana przez kurdyjsko-szwedzką aktorkę Evin Ahmad) Leya, która posiada małe dziecko i ledwo wiąże koniec z końcem. Poszukuje inwestora do sfinansowania jej start-upu. Z powodu problemów ze swoim biznesowym partnerem, zwraca się do handlarza narkotyków i tym samym wkracza w świat przestępczy.

Więcej wiadomości o serialach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Pierwszy sezon serialu składa się z sześciu 50-minutowych odcinków. Na platformie ukaże się również drugi sezon, który jest zaplanowany na rok 2022.

Wśród obsady serialu znalazł się również aktor z polskimi korzeniami Józef Wojciechowicz, znany w Szwecji jako raper Z.E. Ojciec Wojciechowicza był Polakiem, a mama Romką. Do jego najpopularniejszych hitów należy "74 BARS". Raper wciela się serialu w rolę Daniego.

Więcej o: