Jacek Kurski: "Kurdej-Szatan nie będzie juz więcej premierowo występować w TVP"

Prezes zarządu Telewizji Polskiej - Jacek Kurski wypowiedział się w związku z wpisem zamieszczonym przez Barbarę Kurdej-Szatan na Instagramie. Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych, aktorka nie będzie już występowała w nowych odcinach serialu na antenie TVP.

O tym, że polska aktorka Barbara Kurdej-Szatan może mieć problemy odnośnie zamieszczonego przez siebie wpisu na Instagramie informował m.in. tygodnik "Wprost". Jak podawał, prokuratura wszczęła już w tej sprawie śledztwo. Czego dotyczył wpis? 

Zobacz wideo Władysław Grochowski o tym, jak zachowujemy się jako społeczeństwo wobec migrantów

Wpis Barbary Kurdej-Szatan na Instagramie. Aktorka skomentowała film rzekomo z granicy polsko-białoruskiej 

Jak informuje na swojej stronie tygodnik, Kurdej-Szatan na początku listopada na jednym z portali społecznościowych skomentowała film, który miał zostać nagrany na granicy polsko-białoruskiej. Na nagraniu było widać kobiety szarpiące się najprawdopodobniej z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Na rękach kobiety trzymały płaczące dzieci

Treść opublikowanego komentarza aktorki brzmiała

"Ku***! Ku**! Co tam się dzieje! To jest ku*** 'straż graniczna'? 'Straż'? To są maszyny bez serca bez mózgu bez niczego. Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! Ku***! Jak tak można! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę! Mordercy! Chcecie takiego rządu wciąż? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać? Ku*** rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek. Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła!" cytuje portal. 

Więcej informacji na temat aktorów i seriali przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wpis z Instagrama aktorki został usunięty, a w kolejnym Kurdej-Szatan przeprosiła za użyty język i przekleństwa. Jak jednak podaje "Wprost", rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała, że w poniedziałek 8 listopada zostało wszczęte śledztwo ws. "znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej".

Jacek Kurski o wpisie Barbary Kurdej-Szatan 

Sytuację związaną z wpisem aktorki skomentował również prezes zarządu TVP Jacek Kurski. Na Twitterze powiadomił, że Barbara Kurdej-Szatan nie będzie miała już możliwości występowania premierowo w TVP oraz, że ostatni odcinek serialu, w którym wzięła udział, zostanie wyemitowany 6 grudnia. 

Kurski w pierwszej części opublikowanego wpisu wspomniał również:

Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich sluzb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków.
Więcej o: