"Wiedźmin": obsada - poznaj aktorów, wcielających się w najważniejszych bohaterów serialowego hitu od Netfliksa

Jak wygląda obsada serialu "Wiedźmin"? Wielkimi krokami zbliża się już długo wyczekiwana kontynuacja przygód łowcy potworów. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z historią, przedstawioną w pierwszym sezonie serialu, koniecznie nadrób zaległości.

"Wiedźmin": aktorzy wcielający się w najważniejsze role   

Już w przyszłym miesiącu (17 grudnia) fani będą mogli śledzić dalsze losy ulubionych bohaterów serialu "Wiedźmin". Aktorzy, powracający w swoich rolach to: Henry Cavill, odtwórca tytułowego wiedźmina – Geralta z Rivii, Freya Allan wcielająca się w księżniczkę Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu, a także Joey Batey, odtwórca roli Jaskra. W drugim sezonie produkcji fantasy na ekranie zobaczymy również:

MyAnnę Buring (Tissaia de Vries), Lilly Cooper (Murtę), Toma Cantona (Filavandrela), Jeremy’ego Crawforda (Yarpena Zigrina), Eamona Farrena (Cahira), Mahesha Jadu (Vilgefortza), Terence’a Maynarda (Artoriusa Vigo), Mimî M Khayisa (Fringillę Vigo), Larsa Mikkelsena (Stregobora), Royce’a Pierresona (Istredda), Annę Shaffer (Triss Merigold), Thericę Wilson-Read (Sabrinę Glevissig) i Wilsona Radjou-Pujalte (Darę).

 

Wśród wielu bohaterów, których losy śledzimy podczas oglądania serialu, na pierwszym planie pojawia się oczywiście słynny łowca potworów – Geralt z Rivii, znany również jako Rzeźnik z Blaviken. Henry Cavill, który kreuje jego postać, to brytyjski aktor, znany z roli Supermana ("Człowiek ze Stali", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera"), Sherlocka Holmesa ("Enola Holmes") czy Tezeusza ("Immortals. Bogowie i herosi"). Według zapowiedzi twórców serialu, Geralt w drugim sezonie "Wiedźmina" ma być bliższy swojemu książkowemu pierwowzorowi.

Jedną z ważniejszych postaci jest również Yennefer. "Wiedźmin" Netfliksa zaprezentował widzom w tej roli utalentowaną Anyę Chalotrę, pochodzącą z Anglii. Młoda aktorka pojawiła się wcześniej w produkcjach: "Wanderlust" i "A.B.C." ("The ABC Murders"). Kreowana przez nią postać z "Wiedźmina" Yennefer z Vengerbergu to czarodziejka, córka półelfki i człowieka.          

Wśród trójki głównych bohaterów pojawia się również księżniczka Ciri. "Wiedźmin" w serialowej wersji Netfliksa przedstawił widzom tę postać w wykonaniu młodej Brytyjki, Frey Allan. Bohaterka opowieści fantasy to córka Pavetty i Duny'ego, a także wnuczka Calanthe – królowej Cintry. Ciri posiada magiczne moce, nad którymi jeszcze nie do końca potrafi panować. W drugiej odsłonie serialu Netfliksa bohaterka ma szkolić się w walce pod czujnym okiem Geralta.

<<Reklama>> E-booki i audiobooki o Wiedźminie są dostępne w Publio.pl >>

"Wiedźmin" Netflix: obsada drugiego sezonu                                    

Obsada "Wiedźmina"? W drugim sezonie serialu Netfliksa, stworzonego na podstawie twórczości polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego, dołączyli nowi aktorzy. W kontynuacji przygód Geralta z Rivii, pojawią się również:

 • Cassie Clare ("Nowy wspaniały świat") jako Filippa Eilhart,
 • Adjoa Andoh ("Doktor Who", "Bridgertonowie" jako Nenneke,
 • Kevin Doyle ("Downton Abbey") jako Ba'lian,
 • Liz Carr jako Fenn,
 • Simon Callow ("Pokój z widokiem", "Cztery wesela i pogrzeb") jako Codringher,
 • Chris Fulton jako Rience,
 • Graham McTavish ("Hobbit: Niezwykła podróż") jako Dijkstra,
 • Kristofer Hivju ("Gra o Tron") jako Nivellen,
 • Yasena Atoura jako Coën,
 • Agnes Born jako Vereena,
 • Paul Bullion jako Lambert,
 • Aisha Fabienne Ross jako Lydia,
 • Basila Eidenbenza jako Eskela,
 • Mecia Simson jako Francesca,
 • Kim Bodnia ("Most nad Sundem", "Obsesja Eve") jako Vesemir.
Zobacz wideo Widzieliście już najnowszy odcinek?
Więcej o: