Co z sylwestrem w telewizji? TVP przymierza się do imprezy w Zakopanem, ale ostrożnie

Chociaż wielkimi krokami zbliża się koniec roku, największe stacje telewizyjne nadal są w fazie podejmowania decyzji o organizacji koncertów sylwestrowych. Z informacji przekazywanych przez "Press" oraz portal Wirtualnemedia.pl można wnioskować, że TVP i Polsat na ten moment obserwują sytuację pandemiczną. Jeszcze w październiku z imprezy zrezygnowała Warszawa, przez co TVN zamiast występów pokaże filmy fabularne.

"Po raz kolejny, tej niezwykłej nocy, zabierzemy widzów w szaloną podróż przez największe muzyczne przeboje. Kilkudziesięciu wykonawców, reprezentujących różne gatunki muzyczne i pokolenia stanie na jednej scenie, by świętować wraz z widzami nadejście nowego 2022 roku. Wśród gwiazd obok polskich wykonawców, pojawią się też gwiazdy zagraniczne" - czytamy na stronie Biura Reklamy Telewizji Polskiej. W październiku portal Wirtualnemedia.pl cytował jednak wcześniejszą wersję ogłoszenia, w którym TVP pisała: "po raz kolejny, tej niezwykłej nocy, zabierzemy widzów i mieszkańców Zakopanego w szaloną podróż przez największe muzyczne przeboje".

Zobacz wideo Popkultura odc. 91

Sylwester 2021. TVP wstrzymuje się z ostateczną decyzją co do imprezy

Wedle informacji zdobytych przez portal Wirtualnemedia.pl publiczny nadawca nie podjął zdecydowanych kroków w kierunku organizacji imprezy sylwestrowej. - Zakopane ceni sobie współpracę z Telewizją Polską. "Sylwester Marzeń" za każdym razem był ogromną promocją naszego miasta nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, co przełożyło się na znaczący wzrost ruchu turystycznego - przekazała Wirtualnemedia.pl Anna Karpiel-Serembecka z wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Zakopanem, podkreślając przy okazji, że ma nadzieję, iż wydarzenie uda się zorganizować. 

W ubiegłym roku koncert sylwestrowy TVP wyjątkowo odbył się w Ostródzie. Zabawę oglądało średnio 5,9 mln widzów. Jacek Kurski już wtedy podkreślał, że chciałby, aby "Sylwester z Dwójką" wrócił do Zakopanego, z którym Telewizja Polska współpracuje od pięciu lat.

Sylwester 2021. Plany Polsatu w powietrzu, TVN zaproponuje filmy

Polsat od kilku lat urządza sylwestrowe widowiska w Katowicach. "Press" podaje, że decyzja co do urządzenia miejskiej imprezy ma zapaść do końca miesiąca. Z rozmowy "Pressa" z Tomaszem Matwiejczukiem, rzecznikiem prasowym Polsatu, również wynika, że stacja jeszcze czeka z postanowieniami. W 2020 roku Polsat przeniósł katowicką imprezę do swojego studia w Warszawie.

Jeszcze w październiku brak planów sylwestrowych oficjalnie ogłosił ratusz m.st. Warszawy, który w ostatnich latach współpracował z TVN-em. - W związku z trwającą epidemią COVID-19 Warszawa nie planuje w tym roku organizacji plenerowego koncertu sylwestrowego - powiedział Wojciech Śmiech, naczelnik wydziału prasowego miasta. Wzorem ubiegłego roku 31 grudnia TVN zaproponuje widzom maraton filmowy. 

Więcej o: