Ridley Scott: "Blade Runner" i "Obcy" powrócą jako seriale. Ruszyły prace nad pilotażowymi odcinkami

Reżyser Ridley Scott potwierdził, że takie hity jak "Blade Runner" i "Obcy" powrócą w formie seriali. Wstępnie oba rozpisane zostały na produkcje trwające od ośmiu do 10 godzin i posiadają już pilotażowe odcinki. O czym opowiedzą serialowe wersje kultowych kinowych hitów?

Reżyser filmowy Ridley Scott jest twórcą największych filmowych hitów - m.in. produkcji z serii "Obcy", ale także "Prometeusza", "Gladiatora" i "Marsjanina". Za kilka dni, 26 listopada, do kin trafi jego najnowsza produkcja - "Dom Gucci", w której w głównych rolach zobaczymy m.in. Lady Gagę, Adama Drivera, Jareda Leto i Ala Pacino.

Zobacz wideo "Nie bałam się śpiewania, a rozmowy z Wojciechem Mannem". Czyli Anna Wyszkoni nie tylko przeszłości

"Blade Runner" i "Obcy" powrócą w formie seriali. Ekipa pracuje nad pilotażowymi odcinkami

Jak podaje Variety, reżyser filmowy Ridley Scott podczas rozmowy z dziennikarzami BBC, potwierdził, że "Blade Runner" i "Obcy", które mają powrócić na ekrany jako seriale, dostały już zielone światło, a ekipy rozpoczęły pracę nad opracowywaniem scenariuszy do pierwszych odcinków obu seriali.

- Napisaliśmy już pilotażowy odcinek oraz tzw. "biblię serialu", (czyli ogólny zbiór fabularnych pomysłów dotyczących serialu - red.). Jesteśmy więc gotowi prezentować "Blade Runnera" jako serial telewizyjny, co najmniej 10-godzinny - mówił Ridley Scott.

Więcej na temat kultury przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

William Shatner w stroju Kapitana Jamesa T. Kirka do filmu 'Star Trek V', 1988 r. Kapitan Kirk wrócił w kosmos, tym razem naprawdę. William Shatner pobił rekord

Z kolei pogłoski o serialowej wersji filmu "Obcy" pojawiały się już w ubiegłym roku. - Będzie mieszał elementy horroru znane z pierwszego "Obcego" z elementami akcji, znanymi z drugiej odsłony cyklu. To będzie straszliwa podróż, która dosłownie wgniecie widzów w fotel - zapowiadał wówczas John Landgraf, szef stacji FX, dla której powstaje projekt.

"Blade Runner" i "Obcy". Kiedy premiera seriali?

Rozpoczęto już prace nad nowymi wersjami "Blade Runnera" i "Obcego", jednak ekipy wciąż są w fazie preprodukcji. Oznacza to, że na premierę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Premiery wstępnie możemy spodziewać się na przełomie 2022/2023 roku, jednak nie podano jeszcze oficjalnego terminu.

Tina Turner w czasie koncertu w Warszawie Złamał jej szczękę, a ona i tak dała koncert. Tina Turner przeszła przez piekło

Ridley Scott zdradził również, że scenariusz do kontynuacji nagrodzonego Oscarem "Gladiatora" z 2000 roku jest już napisany. Reżyser będzie gotowy do realizacji filmu po zakończeniu zdjęć do filmu "Kitbag" poświęconemu postaci Napoleona Bonaparte. Kontynuacja opowie o losach Lucjusza, syna Lucilli, granej przez Connie Nielsem i siostrzeńca żądnego władcy i niemoralnego Kommudusa, w którego wcielał się Joaquin Phoenix. Zarówno Lucilla, jak i Lucjusz zostali uratowani przez Maximusa, granego przez Russella Crowe'a przed rzymskim cesarzem.

Więcej o: