Magiczny koniec listopada w HBO GO. Nadchodzi "Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu"

Dwie dekady po premierze pierwszego filmu o Harrym Potterze - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - najwięksi fani sagi o młodym czarodzieju stają do walki, w której będą sprawdzać swoją wiedzę o świecie czarodziejów. Czteroczęściowy "Turniej Domów Hogwartu" pojawi się już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada w HBO GO. Gospodynią programu jest Helen Mirren.

20. rocznica światowej premiery filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", która przypadła 4 listopada, to świetna okazja, by odświeżyć sobie bardziej i mniej znane fakty z rozbudowanego świata magii. Mnóstwo zabawy wszystkim fanom sagi dostarczy "Turniej Domów Hogwartu", którego pierwszy odcinek zobaczymy 29 listopada w HBO GO.

Zobacz wideo Harry'ego Pottera nikt nam nie zabierze, ale J.K. Rowling internet ktoś mógłby [Popkultura]

"Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu". Wielkie starcie na magię i wiedzę

W ramach "Turnieju" najwięksi fani "Harry'ego Pottera", reprezentujący cztery książkowe domy, przekonają się, jak daleko sięga ich wiedza na temat świata czarodziejów. W programie, którego gospodynią jest uwielbiana aktorka Helen Mirren, uczestnicy z Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclaw i Hufflepuffu odpowiedzą na setki pytań i zadań, będą zaskakiwani przez wizyty gości specjalnych, a wszystko po to, aby udowodnić, że znają rozległe uniwersum jak własną kieszeń. Główną nagrodą jest zwycięski tytuł i puchar.

Harry Potter: Turniej Domów HogwartuHarry Potter: Turniej Domów Hogwartu mat. prom. (HBO)

Na planie programu pojawili się m.in. Tom Felton, odtwórca roli Draco Malfoya, oraz Matthew Lewis, niezapomniany Neville Longbottom. Producenci postarali się o jak najlepsze oddanie klimatu filmów z serii o Harrym Potterze. - Wysłaliśmy [do Los Angeles] samolot pełen autentycznych rekwizytów - opowiada producent wykonawczy Robin Ashbrook. Wprawne fanowskie oko wypatrzy lewitujące świeczki, Tiarę Przydziału, pamiętnik Toma Riddle'a, a nawet rękawice kuchenne Hagrida. - To jest jak żywe, oddychające muzeum Harry'ego Pottera - mówi Ashbrook. 

Program wyprodukowany został przez Warner Bros. Unscripted Television, we współpracy z Warner Horizon oraz Robinem Ashbrookiem i Yasmin Shackleton z theoldschool. "Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu" składa się z czterech części. Pierwsza część pojawi się w HBO GO już w poniedziałek, 29 listopada. Premiery kolejnych odcinków będą odbywać się co tydzień w poniedziałki. Z kolei w weekendy 4-5 oraz 11-12 grudnia HBO pokaże wszystkie filmy z serii "Harry Potter" - to propozycja dla tych, którzy lubią wstawać wcześnie. Filmowe maratony będą się rozpoczynać o 6:00. 

Więcej o: