"Szpital New Amsterdam" po raz pierwszy w ogólnodostępnej telewizji. Gdzie oglądać?

"Szpital New Amsterdam" szturmem podbił serca widzów na całym świecie, w tym tych w Polsce, którzy oglądali go w serwisach VOD i w kablówce. Kulisy pracy błyskotliwego lekarza Maxa Goodwina i jego zespołu będzie można zobaczyć od 4 grudnia w Stopklatce.

Fabuła serialu to historia Maxa Goodwina (Ryan Eggold), nowego dyrektora medycznego New Amsterdam Medical Center, który pragnie przywrócić skostniałej placówce dawną chwałę. Mężczyzna dąży do zreformowania systemu niewydolnej, amerykańskiej opieki zdrowotnej. Pytanie "Jak mogę pomóc?" wielokrotnie wypowiadane przez głównego bohatera stało się motywem przewodnim serialu. Max i jego zespół na pierwszym miejscu stawiają bowiem dobro pacjentów – walczą nie tylko o zdrowie, ale także o ich prawa. Mężczyźnie zależy na tym, aby każdy otrzymał odpowiednią pomoc, bez względu na status społeczny, czy pochodzenie. Jego niespotykane metody, empatia i kontrowersyjne pomysły mają uzdrowić funkcjonowanie szpitala. Goodwin stopniowo realizuje swój szalony plan, przypominając współpracownikom, dlaczego zostali lekarzami i jaki jest cel tego zawodu.

Akademia Pana Kleksa Powstanie nowa "Akademia pana Kleksa"? Mówi się o pierwszych kandydatach do głównej roli

Pracownicy szpitala New Amsterdam od grudnia w Stopklatce

Ramię w ramię z Maxem staną onkolog dr Helen Sharpe (Freema Agyeman), ordynator oddziału urazowego dr Lauren Bloom (Janet Montgomery), kardiochirurg dr Floyd Reynolds (Jocko Sims), psychiatra dr Iggy Frome (Tyler Labine) oraz neurolog dr Vijay Kapoor (Anupam Kher).

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Serial jest adaptacją książki autorstwa Erica Manheimera "Dwunastu pacjentów". Produkcja skupia się wokół historii najstarszego szpitala w Stanach Zjednoczonych. Każdy odcinek to oddzielny, skomplikowany przypadek medyczny do rozwiązania.

New Amsterdam To jego historię oglądamy w "New Amsterdam". Przeczytaj fragment książki

W Stanach Zjednoczonych serial emitowany jest przez stację NBC od 2018 roku. Za produkcję odpowiadają Universal Television, Pico Creek Productions oraz Mount Moriah. W Polsce "Szpital New Amsterdam" po raz pierwszy dostępny będzie dla wszystkich. Premiera już 4 grudnia o godz. 18:00 w Stopklatce. Będzie można oglądać po dwa odcinki w każdą sobotę.

Więcej o: