Tomasz Lis czeka na pozew Rymanowskiego. Komentuje: Bardzo się cieszę

Bogdan Rymanowski ma zamiar skierować do sądu sprawę najnowszej okładki magazynu "Newsweek", na której pojawił się u boku m.in. Jana Pospieszalskiego i Edyty Górniak. Naczelny pisma Tomasz Lis pisze, że cieszy się z tego, dodając: Niech w tej sprawie i w sprawie antyszczepionkowej propagandy narażającej na śmierć dziesiątki tysięcy ludzi wypowie się niezależny sąd.

Chodzi o okładkę, na której pojawiły się twarze Rymanowskiego, prawnika Piotra Schrama, Edyty Górniak i Jana Pospieszalskiego. Przeczytać można na niej:

Siewcy głupoty. Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?

Magdalena OgórekAkt oskarżenia przeciwko pracownikom TVP. "Będę domagał się skazania"

Rymanowski: "Zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne". Lis: Bardzo się cieszę

Już 5 grudnia Bogdan Rymanowski, krytykowany za dawanie miejsca na antenie osobom kwestionującym choćby skuteczność szczepionek, w mediach społecznościowych napisał, że wpis Lisa komentujący okładkę jest "pomówieniem i narusza moje dobra osobiste". "Dlaczego podważają skuteczność szczepionek na Covid albo propagują dezinformacje o ich szkodliwości narażając na śmierć tysiące ludzi?" - pytał Lis na Twitterze, prezentując okładkę.

Rymanowski tłumaczy, że jego zdaniem rolą dziennikarza jest zadawanie pytań w imieniu widzów i przedstawianie jak najszerszej panoramy opinii, dlatego zaprasza i - co podkreślił - będzie zapraszał do swojego programu lekarzy i ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia. "Słowa o 'narażaniu na śmierć tysięcy ludzi' są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne" - napisał Rymanowski. 

Zobacz wideo Czy osoba zaszczepiona dwiema dawkami szczepionki może transmitować wirusa?

Redaktor naczelny "Newsweeka" zamiar skierowania sprawy do sądu skomentował na Twitterze słowami:

Bardzo się cieszę. Niech w tej sprawie i w sprawie antyszczepionkowej propagandy narażającej na śmierć dziesiątki tysięcy ludzi wypowie się niezależny sąd.

Więcej informacji na temat pandemii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W rozmowie z serwisem Wirtualne Media Lis dodał: "Obywatele mają prawo zgłaszać roszczenia i kierować do sądu pozwy. Sądy rozstrzygają. Czekam na pozwy, a potem na ewentualną sprawę sądową". Rymanowski stwierdził, że poza oświadczeniem opublikowanym wcześniej nie ma nic do dodania.

Adam 'Nergal' DarskiNergal: Nie zamierzam niczego prostować. Zdarza mi się popełniać błędy

Także Schramm zapowiedział kroki prawne. Jak podaje serwis Wirtualne Media, Pospieszalski nie ma takiego zamiaru, a Górniak nie odpowiedziała na pytanie w tej sprawie. 

Więcej o: