Eurowizja Junior 2021. Sara James wśród faworytów, organizatorzy w ostatniej chwili zmieniają plany

Eurowizja Junior 2021 w tym roku odbywa się we Francji, a Polskę reprezentuje dobrze oceniana Sara James. Niestety, nie będzie jej dane uczestniczyć w tradycyjnej ceremonii otwarcia.

Z powodu trwającej pandemii COVID-19 ceremonia otwarcia imprezy w Paryżu nie odbędzie się w taki sposób jak w poprzednich latach, gdy można było m.in. zobaczyć przemarsz wszystkich uczestników konkursu z flagami. Wydarzenie odbędzie się online (transmisja będzie dostępna na kanale "Junior Eurovision Song Contest"). Pierwotnie ceremonia otwarcia miała się odbyć 13 grudnia w Paryżu, z udziałem publiczności. 

'Last Christmas' Świąteczne komedie dla każdego - najlepsze propozycje na święta

W Eurowizji Junior 2021 biorą udział reprezentanci 19 krajów (siedmiu więcej niż w ubiegłym roku). Polskę reprezentuje Sara James - zwyciężczyni "The Voice Kids". Zaśpiewa utwór "Somebody".

 

Sara James. Kim jest reprezentantka Polski w konkursie Eurowizja Junior 2021?

Sara pochodzi z muzycznej rodziny, gry na fortepianie nauczyła się w wieku sześciu lat. Od czterech lat szlifuje talent wokalny w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Kiedy nie śpiewa, lubi eksperymentować w kuchni - czytamy na oficjalnej stronie konkursu Eurowizja Junior.

Zobacz wideo Szwedzi to mistrzowie kryminału. Ale my polecamy mroczne produkcje nie tylko z północy Europy

Sara James ma niemałe szanse na zwycięstwo, jeśli sugerować się wyliczeniami serwisu eurowizja.org. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej odtwarzanych utworów w serwisie You Tube jest właśnie "Somebody" (ponad 2,5 mln wyświetleń). Na drugim miejscu jest reprezentantka Armenii Maléna z utworem "Qami Qami" (ponad 2,2 mln wyświetleń), a na trzecim zespół Dajte Muzika Macedonii Północnej, z piosenką "Green Forces" (ponad 1,1 mln wyświetleń).

Więcej informacji na temat Eurowizji Junior znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kadr z drugiego sezonu serialu 'Wiedźmina' na Netfliksie. "Wiedźmin 2". Jedno "Hmmm" Henry'ego Cavilla wyraża więcej niż tysiąc słów

Przypomnijmy, że Polska ma w konkursie duże sukcesy. Laureatkami Eurowizji Junior były Roksana Węgiel i Viki Gabor. Obie także zaczynały przygodę na scenie w programie "The Voice Kids".

Więcej o: