Merry Creepsmas! Polska premiera "Creepshow: Anonimowi Zmiennokształtni" w poniedziałek na AMC

"Creepshow", serialowa antologia na podstawie kultowej komedii grozy z 1982 roku, powraca na antenę AMC - tym razem ze świątecznym odcinkiem specjalnym "Anonimowi Zmiennokształtni". Grupa tytułowych odmieńców zmierzy się z polującym na nich od wieków. Świętym Mikołajem i jego armią. To oznacza tylko jedno - krwawą jatkę z przymrużeniem oka. Nie zabraknie sporej dawki kiczu i absurdalnego humoru. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Greg Nicotero.

Tego lata AMC pokazało drugi sezon "Creepshow" – serialowej antologii utrzymanej w klimacie komediowego horroru, która powstała na podstawie kultowej komedii grozy i komiksie o tym samym tytule. Na drugą serię złożyło się pięć mrożących krew w żyłach odcinków oraz animowany odcinek specjalny, który powstał na bazie opowiadań Stephena Kinga i Joego Hilla. Co czeka nas w edycji świątecznej?

Zobacz wideo Szwedzi to mistrzowie kryminału. Ale my polecamy mroczne produkcje nie tylko z północy Europy

"Creepshow". Święta mogą być i wesołe, i straszne

Robert Weston zauważył ostatnio u siebie dziwne zmiany, których żaden lekarz nie potrafi wyjaśnić. Jedynym wytłumaczeniem jego objawów jest to, że może być... wilkołakiem? Podczas poszukiwania odpowiedzi trafia na niezwykłą grupę wsparcia, której członkowie pomagają mu poznać prawdę. Odkrycia Roberta okazują się jednak dużo bardziej złowrogie, niż mógłby sobie wyobrazić. Grupa nieszczęśników musi połączyć siły, by stawić czoła zabójcy, który poluje na nich od wieków.

Fani "Creepshow" tym razem otrzymają od twórców odcinek trwający aż 46 minut wypełnionych specyficznym humorem, kiczowatymi kostiumami i krwawą jatką, w charakterystycznej dla komediowego horroru stylistyce. Na ekranie występują m.in.: Anna Camp ("Pitch Perfect", "Czysta krew") i Adam Pally ("Świat Według Mindy", "Happy Endings"). Za scenariusz i reżyserię odpowiada Greg Nicotero. W jednej z ról widzowie zobaczą też Franka Nicotero, komika spokrewnionego z Gregiem Nicotero. Historia powstała na podstawie opowiadania J.A. Konratha ("Last Call").

Premiera świątecznego odcinka specjalnego "Creepshow" 13 grudnia o 22:00 na kanale AMC.

Więcej o: