"Fakty" dłuższe o sześć minut, dołącza trzech reporterów

Jacek Tacik, Michał Tracz i Paweł Szot zostali nowymi reporterami "Faktów" TVN. Wszyscy przeszli do redakcji z TVN24, a wcześniej byli związani z "Wiadomościami" TVP. Sam program na stałe będzie dłuższy o sześć minut.

- Rozbudowanie redakcji "Faktów" o wspomnianych dziennikarzy, ma związek z wydłużeniem programu o 6 minut, co w świecie newsów oznacza dużo czasu antenowego do zagospodarowania - informuje serwis Wirtualne Media biuro prasowe TVN Grupy Discovery. Główne wydanie programu informacyjnego TVN było dłuższe od końca sierpnia, gdy z anteny znikł "Uwaga! Koronawirus".

Maciej MaleńczukMaciej Maleńczuk skazany za naruszenie nietykalności działacza antyaborcyjnego

Wszyscy trzech reporterzy od pewnego czasu pojawiali się już ze swoimi materiałami w "Faktach", teraz oficjalnie i na stałe dołączają do redakcji.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowi reporterzy w redakcji "Faktów" TVN

Kim są reporterze, którzy dołączyli do redakcji "Faktów"? Jacek Tacik zaczął pracę w mediach od wrocławskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Pracował też w Telewizji Polsat i TVP Info. W latach 2013-2016 był reporterem "Wiadomości". Po tym, gdy szefem TVP został Jacek Kurski, Tacik przeszedł do TVN24. Dziennikarz jest autorem książki "Zamach".

Andrzej Sapkowski i Lauren HissrichSapkowski widział drugi sezon "Wiedźmina": Obejrzałem z dużą radością

Michał Tracz był związany z Radiem Dla Ciebie, Informacyjną Agencją Radiową i "Życiem Warszawy". W latach 2006-2009 pracował dla "Wiadomości". Został zwolniony, gdy szefem ówczesnej Agencji Informacji TVP został Jacek Karnowski, przeszedł wtedy do TVN Warszawa, następnie do TVN24. W 2018 roku został redaktorem naczelnym TVN24 International, a gdy stacja zakończyła nadawanie, znów wrócił do pracy w TVN24. Często przygotowuje materiały dotyczące polityki krajowej i związków Polski z Unią Europejską.

Zobacz wideo Trudny powrót do lat 90. w knach. Nowy film z Maciejem Stuhrem [POPkultura]

Paweł Szot zaczynał w TVP Katowice, potem był reporterem programu informacyjnego "Silesia Informacje" w TVS i "Wiadomości", z którymi pożegnał się w 2018 roku. W TVN24 i "Faktach" często zajmuje się tematami ze Śląska. Dziennikarz ma na koncie relacje z wydarzeń m.in. w Afganistanie, Syrii, Kurdystanie, Libii oraz na Ukrainie.

Więcej o: