Larry Sellers nie żyje. Popularność przyniosła mu rola w "Dr Quinn"

Larry Sellers nie żyje. Aktor, który przez pięć lat grał Tańczącą Chmurę w serialu "Dr Quinn" miał 72 lata.

Larry Sellers zmarł 8 grudnia w Pawhuska w stanie Oklahoma, powiedziała jego szwagierka Loring Abeyta. 

Sellers, aktor i kaskader, pojawił się w projektach filmowych i telewizyjnych, takich jak "Life Goes On", "Piorunochron", "Świat Wayne'a 2", "Beverly Hills 90210" (jako Szejen oraz szeryf Al Whitefeather - dwukrotny występ gościnny), "Szalony Koń i "Rodzina Soprano" ( jako profesor Del Redclay).

Jego najbardziej znaną kreacją aktorską była rola Tańczącej Chmury w hicie telewizji CBS "Dr Quinn". Ta rola, którą grał w latach 1993-98, przyniosła mu nominację do nagrody Emmy.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

"Larry Sellers był prawdziwym sercem i duszą serialu 'Dr Quinn'. Jego obecność była magiczna, mistyczna i duchowa" - napisała na Instagramie grająca tytułową rolę w produkcji Jane Seymour. Aktorka dodała:

Czuję szczęście, że spędziliśmy razem te wszystkie wspaniałe lata. Będzie go nam wszystkim brakowało. Czułe myśli kieruję do rodziny i przyjaciół Larry'ego, niech jego pamięć będzie błogosławieństwem dla nas wszystkich.
 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aktor miał osedżowsko-czirokezowsko-dakotowskie korzenie. Pracował także jako konsultant do spraw Indian Północnoamerykańskich. Był narodowym specjalistą od tej tematyki w Centrum Historii Indian Amerykańskich (Newberry Library Center for the History of the American Indian) w Chicago. Seller osierocił pięcioro dzieci.

Więcej o: