Nowy serial komediowy "Backdoor - wyjście awaryjne". Premiera w piątek w Polsat Box Go

"Backdoor - wyjście awaryjne" to serial komediowy, który z humorem, dystansem i bez zbędnego tabu komentuje w serii skeczy relacje międzyludzkie i codzienne sytuacje o tematyce społecznej, kulturalnej czy politycznej. Powstał on dzięki współpracy Grupy Polsat Plus i ViacomCBS Networks Polska. Sam format pochodzi z Brazylii, a autorem jego koncepcji jest grupa Porta Dos Fundos. Premiera serialu już jutro, 17 grudnia br. tylko w Polsat Box Go. W serwisie będą dostępne od razu wszystkie odcinki.

"Backdoor – wyjście awaryjne" to cykl dziesięciu odcinków; każdy trwa 22 minuty i składa się z 5-7 skeczy odegranych przez aktorów. W produkcji w reż. Sindre Sandemo wystąpili m.in.: Karolina Bacia, Tomasz Borkowski, Sebastian Cybulski, Katarzyna Kołeczek, Marcin Korcz, Paweł Koślik i Magda Smalara. Głównym scenarzystą jest Doman Nowakowski ("Kasia i Tomek", "Camera Cafe", "Miodowe lata"), jeden z najbardziej doświadczonych scenarzystów komediowych w Polsce. 

Zobacz wideo Jak wyglądała współpraca z Andrzejem Sapkowskim? Co zmienia się w 2. sezonie? Rozmowa z Lauren Hissrich, twórczynią serialu "Wiedźmin"

"Backdoor - wyjście awaryjne". O co chodzi w nowej komediowej propozycji Polsatu?

Porta dos Fundos, grupa odpowiedzialna za format "Backdoor", jest czołowym producentem komediowym w Brazylii i jednym z czołowych twórców komediowych na świecie. Kanał powstał na platformie Youtube w 2012 roku jako komediowy eksperyment, mający na celu stworzenie alternatywy dla tradycyjnej komedii. Obecnie marka założona przez Antonio Tabeta, Fabio Porchata, Gregorio Duviviera, Iana SBF i Joao Vicente de Castro przekroczyła 17,1 mln subskrybentów i ma ponad 6,8 mld wyświetleń wideo.

- Kanał rozrywkowy Porta dos Fundos w ciągu 10 lat swojej działalności wyprodukował ponad 2 000 krótkich filmów komediowych. Jedną z rzeczy, z których jestem najbardziej dumny, są działania na skalę międzynarodową, tak rzadkie w brazylijskiej komedii - mówi Gregorio Duviver. - Porta może dziś pochwalić się tym, że jest znana na całym świecie, tak jak w Meksyku, gdzie Backdoor stał się najpopularniejszym viralem w Ameryce Łacińskiej: wideo "Harina" ma już prawie 60 milionów wyświetleń. Dorastałem otoczony humorem z innych miejsc na świecie i bardzo się cieszę, że globalną północ również bawi południowa komedia, a wymiana ta działa w obie strony. Bardzo się cieszę, że Porta dos Fundos została doceniona i że ludzi z całego świata interesuje i śmieszy to, co tworzymy. Wierzę, że humor może być uniwersalny, że może być czymś, co jednoczy nas w tak bardzo podzielonym świecie.

- W Polsat Box Go jednymi z najchętniej wybieranych treści są formaty rozrywkowe, w tym komediowe. Dlatego też z ogromną przyjemnością prezentujemy jako pierwsi i jedyni na polskim rynku projekt realizowany we współpracy z ViacomCBS, naszym wieloletnim partnerem. Nowy serial "Backdoor – wyjście awaryjne" pokazuje, jak można w nieszablonowy sposób podejść do zabawnego komentowania absurdów otaczającej rzeczywistości. Oferuje rozrywkę i odważny humor, który czasem jest jedynym wyjściem. Ten realizowany na podstawie uznanego, światowego formatu - dodaje Joanna Popowska, zastępca dyrektora ds. rozwoju usług online w Cyfrowym Polsacie świadczącym usługi Polsat Box.

Od piątku 17 grudnia serial będzie dostępny w całości wyłącznie w Polsat Box Go, dla użytkowników pakietu Polsat Box Go Premium. Można go oglądać bez reklam na stronie polsatboxgo.pl oraz w aplikacji na: urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS i Harmony OS, w wybranych Smart TV, w Android TV, za pośrednictwem Apple TV i Amazon Fire TV oraz w dekoderach. Serwis zapewnia również funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu na inne urządzenia.

Więcej o: