"Skandal w brytyjskim stylu". Nowy serial z Claire Foy i Paulem Bettanym na początek roku w HBO GO

Nowy miniserial "Skandal w brytyjskim stylu" będzie miał swoją premierę 1 stycznia w HBO GO. W produkcji zobaczymy Claire Foy oraz Paula Bettany'ego w rolach księżnej i księcia Argyll, którzy znaleźli się w centrum uwagi z powodu swojego rozwodu i towarzyszącego mu skandalu obyczajowego.

Serial "Skandal w brytyjskim stylu" ("A Very British Scandal") przedstawia kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku.

Zobacz wideo Popkultura odc. 95

"Skandal w brytyjskim stylu". W styczniu na dworze zrobi się gorąco

Kiedy rozpoczął się ten szeroko relacjonowany przez media rozwód, Margaret Campbell, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła na czołówki gazet. Ian Campbell oskarżył żonę o niewierność i sporządził listę 88 różnych mężczyzn, z którymi miała go zdradzić. Niektórzy nie byli orientacji homoseksualnej i nigdy nie wiązali się z Margaret, ale ta zdecydowała się nie kwestionować ich obecności na liście, ponieważ homoseksualność w tamtym okresie nadal uznawano za przestępstwo. Sędzia w sprawie stwierdziła, że Campbell była "kobietą całkowicie rozwiązłą". 

Jednym z kluczowych dowodów stało się zrobione Polaroidem zdjęcie, które wzbudziło wyjątkowe oburzenie i przeszło do historii jako jeden z bardziej znanych epizodów tego skandalu. W serialu, do którego scenariusz napisała Sarah Phelps, występują: Claire Foy, Paul Bettany, Julia Davis, Amanda Drew, Sophia Myles oraz Richard McCabe. 

Premiera "Skandalu" odbędzie się w HBO GO 1 stycznia.

Więcej o: