Co obejrzeć 24 grudnia w telewizji? Wigilia - program telewizyjny. Polecane filmy w tv [LISTA]

Wigilia - program TV. Co dziś obejrzeć? Prezentujemy najciekawsze propozycje filmowe na 24 grudnia. Będą pozycje "obowiązkowe" i trochę nowości.

Jak co roku w piątek 24 grudnia niemal wszyscy Polacy podzielą się opłatkiem i zasiądą do wigilijnej wieczerzy. A co robić po kolacji? Jedną z opcją jest włączenie telewizji, gdyż stacje telewizyjne przygotowują na ten dzień specjalny program TV, aby umilić początek świąt Bożego Narodzenia.  

Zobacz wideo Popkultura odc. 95

Co leci dziś w tv? Wigilia 24 grudnia

W Wigilię program telewizyjny zdominowany jest przez klasyczne pozycje, czyli kolędy oraz filmy o tematyce świątecznej, które od lat goszczą w domach Polaków w tym dniu.  

W godzinach popołudniowych oraz wczesnowieczornych największe stacje TV w Polsce, czyli Polsat, TVP 1 oraz TVN postawiły na transmisje z koncertów kolęd, które rozpoczną się już od około godziny 13:00 i potrwają do 20:00.

Nowe filmy świąteczne na VOD. Kadr z produkcji 'Dawid i elfy'. Na zdjęciu: Cyprian Grabowski jako Dawid i Jakub Zając jako Elf AlbertPolska komedia w czołówce światowego rankingu Netflix. To nie pierwszy raz

Koncerty kolęd w Wigilię, 24.12.2021 w TV: 

  • Wielkie kolędowanie z Polsatem - Święta Lipka - Polsat, godz. 12:45
  • "Gdy się Chrystus rodzi..." - kolędy na Jasnej Górze - TVP1, godz. 13:05
  • Dzień dziś wesoły... - koncert kolęd w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie - TVP1, godz. 15:00
  • Płyń, kolędo! - wielki koncert kolęd - TVP2, godz. 17:15
  • Wielkie kolędowanie we Lwowie - TVP1, godz. 17:25

Program TV. Wigilia 24 grudnia. Filmy na dziś wieczór

W godzinach wieczornych największe polskie stacje zdecydowały się na puszczenie klasycznych filmów świątecznych. W 2021 roku nie może zabraknąć największego świątecznego klasyka, czyli filmu "Kevin sam w domu", który będzie można obejrzeć w Wigilię o godzinie 20:00 na Polsacie. Film opowiada przygody ośmioletniego Kevina McCallistera, który został sam w domu w czasie, gdy jego rodzina udało się na święta do Francji. O nieobecności chłopca zorientowali się dopiero w samolocie. W tym samym czasie na osiedlu domów jednorodzinnych, gdzie mieszka owa rodzina, grasują włamywacze. Ośmiolatek, w rolę którego wcielił się Macaulay Culkin stara się ochronić domostwo. 

Sylwester Marzeń TVP w poprzednich latach"Sylwester Marzeń z Dwójką". TVP wpuści pod scenę także niezaszczepionych

Po zakończeniu hitowego filmu na Polsacie będzie można obejrzeć inną komedię o tematyce świątecznej. "Dlaczego on?" - opowiada historię ojciec (w jego rolę wcielił się Bryan Cranston znany z serialu "Breaking Bad"), który zabiera rodzinę na Boże Narodzenie do córki i zaczyna konkurować z jej chłopakiem (Jason Franco). Amerykański film będzie można obejrzeć od godziny 22:10.

TVN zdecydował się na produkcję o tematyce świątecznej, która skradła serca milionów Polaków. Chodzi o "Listy do M.", które będzie można obejrzeć na TVN od godziny 20:25. Film opowiada historię pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, który odkrywają miłość w czasie świąt Bożego Narodzenia. W "Listach do M." grają znani polscy aktorzy, jak chociażby Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk czy Tomasz Karolak. 

TVP 1 zdecydowało się na premierę trzeciego sezonu serialowego hitu ostatnich miesięcy. Transmisję 1. odcinka serialu Zniewolona 3 będzie można oglądać od godziny 20:15. 

Program TV Wigilia 24 grudnia. Hity [LISTA] 

  • "Kevin sam w domu" - Polsat, godz. 20:00
  • "Dlaczego on?" - Polsat, godz. 22:15
  • "Listy do M." - TVN, godz. 20:25
  • "Zniewolona" 3 - premiera sezonu, odc. 1 - TVP 1, godz. 20:15

Zobacz też: Komedie romantyczne dla młodzieży - najlepsze propozycje na święta

Więcej o: