"Sylwester Marzeń z Dwójką". TVP wpuści pod scenę także niezaszczepionych

"Sylwester Marzeń z Dwójką" w TVP wraca po przerwie do Zakopanego. Co z obostrzeniami przeciw COVID-19? Zastępczyni burmistrza miasta Agnieszka Nowak-Gąsienica przekazała, że impreza przewidziana jest na 30 tys. osób (z podziałem na sektory), a wstęp na nią - w ramach limitu - będą mieli zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni. Tych pierwszych będą obowiązywać certyfikaty covidowe.
Zobacz wideo Co z posłem Mejzą? Cymański: Na razie jest obciążeniem wizerunkowym

- Wracamy do zimowej stolicy polskich Tatr. To będzie wyjątkowa noc i niepowtarzalna, bo po rocznej przerwie "Sylwester Marzeń" wraca do Zakopanego. Dzięki nowoczesnej, multimedialnej scenie na Górnej Równi Krupowej w najwyżej położonym mieście w Polsce, będziemy najbliżej gwiazd w towarzystwie największych artystów polskiej i międzynarodowej estrady - mówił Jacek Kurski podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17.12.- . Na scenie wystąpi ponad 30 solistów i zespołów, które zaśpiewają przeboje kochane przez miliony Polaków. W każdym wieku, bo Telewizja Polska potrafi zaspokajać wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości oraz budować nawet w czasie nocy sylwestrowej rodzaj wspólnoty narodowej - wskazywał.

Ci, którzy zdecydują się na "Sylwester Marzeń", mogą przywitać nowy rok z TVP2, gdzie będzie transmitowany koncert, albo pod sceną na terenie Górnej Równi Krupowej, wśród 30 tys. innych osób. Wśród nich będą zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni. Obie grupy widzów zostaną wpuszczone do osobnych sektorów. Co z obostrzeniami? - Przy wejściu na koncert będą sprawdzane certyfikaty covidowe. Procedura będzie podobna, jak chociażby na lotniskach - przekazał Onet, który cytuje słowa wiceburmistrz Agnieszki Nowak-Gąsienicy z ostatniej sesji rady miasta Zakopane.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

"Sylwester Marzeń z Dwójką". Podział na zaszczepionych i niezaszczepionych

Dzięki podziałowi na sektory podczas wydarzenia Pierwszy rodzaj wejściówki to bilet dla osób zaszczepionych, który obliguje do posiadania certyfikatu covidowego. Jak czytamy w regulaminie imprezy: "trzeba go będzie pokazać dobrowolnie". "W razie odmowy okazania certyfikatu, negatywnej weryfikacji certyfikatu, braku certyfikatu lub niezgodności danych wskazanych w treści certyfikatu z danymi na okazanym dokumencie tożsamości, osobie takiej nie przysługuje prawo wstępu na teren imprezy".

Natomiast drugi typ wejściówki jest przeznaczony dla 9 tys. osób niezaszczepionych. Zgodnie z prawem zostaną oni wpuszczeni do oddzielonej strefy i zajmą 30 proc. powierzchni całej widowni. W regulaminie imprezy nie ma zapisu, który mówiłby, że ta grupa przed wydarzeniem powinna wykonać test COVID-19. TVP sugeruje jedynie, by taki test wykonać. 

Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu, musi mieć darmowy bilet. Jak go zdobyć? Wystarczy wejść na stronę internetową bilety.tvp.pl, pobrać i wydrukować. To jednak nie koniec, musimy określić czy jesteśmy zaszczepieni, czy nie. Od tej informacji będzie zależało, jaki rodzaj wejściówki dostaniemy.

Więcej o: