"Sisi", czyli historia dziewczyny, która stała się ikoną. Pokaże ją kanał Epic Drama

26 grudnia na kanale Epic Drama odbędzie się polska premiera "Sisi" - sześcioodcinkowego, zrealizowanego z dużym rozmachem serialu, który przedstawia bardziej współczesne spojrzenie na życie młodej chłopczycy Sisi. Dziewczyna została cesarzową Imperium Habsburgów i stała się legendą. W rolę cesarzowej Elżbiety, której postać w latach 50. odtworzyła niezapomniana Romy Schneider, wcieliła się tu początkująca szwajcarsko amerykańska aktorka Dominique Devenport.

Historia pewnej siebie władczyni od dawna fascynowała widzów. Teraz nadszedł czas, by podbiła ona serca i umysły nowego pokolenia w nowoczesnej odsłonie biografii Sisi.

Zobacz wideo Kto nam otrze łzy po "Chyłce"? Pierwszy w kolejce jest "Behawiorysta"

"Sisi". Nowe spojrzenie na pierwszą supergwiazdę Europy

Pierwsza europejska supergwiazda, Sisi, to główna bohaterka fascynującej historii pełnej intryg i pożądania. Beztroska nastolatka zakochuje się po uszy we wpływowym i osławionym mężczyźnie, cesarzu Franciszku, w którego wciela się niemiecki aktor Jannik Schümann (Środek świata, Charité). Nad ich relacją ciąży jednak piętno innej miłości, której nie było dane się spełnić. Sisi decyduje się podjąć wyzwanie.

Z czasem staje się pewną siebie, nowoczesną kobietą, zdolną do podejmowania trudnych decyzji, radzenia sobie ze stratą, a w końcu do samodzielnego pełnienia roli cesarzowej. Nazywana najpiękniejszą kobietą Europy, Sisi walczy o swoje ideały z surowym reżimem panującym na dworze. Franciszek, miłość jej życia, jest natomiast mężczyzną, którego emocje i uczucia są tłumione przez fasadę surowego i brutalnego władcy Austro-Węgier.

Dominique Devenport o swojej roli mówi: "Kiedy myślę o Sisi, w wyobraźni widzę raczej posąg osnuty mitami i legendami, a nie prawdziwą osobę. Cieszę się, że mogę się w nią wcielić i pokazać ją jako człowieka z krwi i kości: młodą kobietę z wielkimi marzeniami i silnymi uczuciami, walczącą o własne wartości". Z kolei Jannik Schümann tak komentuje swoją postać: "To, co jest dla mnie szczególnie ekscytujące i wymagające w roli Franciszka, to złożoność jego charakteru. Znalezienie równowagi pomiędzy pozbawionym emocji i ponurym władcą z jednej strony, a miłym i niewinnym mężczyzną z drugiej, to moje największe aktorskie wyzwanie".

"Sisi" to współczesne spojrzenie na buntowniczą historię dorastającej cesarzowej Imperium Habsburgów, a także opowieść o młodych członkach rodziny królewskiej rozdartych pomiędzy osobistymi pragnieniami, a politycznymi ograniczeniami, pomiędzy władzą, a wrażliwością.

Emisja codziennie od 26 do 31 grudnia o godz. 21:30 na kanale Epic Drama.

Więcej o: