10 najczęściej wyszukiwanych w Polsce seriali 2021 roku. Znacie je wszystkie?

Google przygotował podsumowanie najczęściej wyszukiwanych w 2021 roku haseł w Polsce. W tym zestawieniu znalazła się także lista 10 najpopularniejszych pod tym względem seriali. Bez większych zaskoczeń okazało się, że na pierwszym miejscu znalazł się koreański "Squid Game", nie zabrakło jednak polskich akcentów.

Statystyczny Polak oglądał telewizję w 2020 roku średnio cztery godziny i 21 minut dziennie. Co prawda jeszcze nie wiemy, jak te szacunki przedstawiają się w wypadku roku 2021, ale za to wiemy, które seriale wzbudzały największe zainteresowanie polskich użytkowników wyszukiwarki Google, którzy potrzebowali informacji o tym, co najlepiej obejrzeć. Wyniki pokazują, że choć Polacy jak najbardziej podążają za światowymi nowościami i trendami, to jednak pamiętają też o rodzimych produkcjach.

Zobacz wideo "Squid Game" - 2 sezon. Kiedy mordercza gra wróci na ekrany? [ZWIASTUN]

Lista 10 najczęściej wyszukiwanych w Polsce seriali w 2021 roku

Kiedy się spojrzy na najczęściej wyszukiwane w minionym roku tytuły seriali, można odnieść wrażenie, że Polacy oglądają albo używają prawie wyłącznie Netfliksa. Osiem na dziesięć pozycji (i to osiem pierwszych), można obejrzeć właśnie na tej platformie. Poza nimi do czołówki dostała się także nowa seria "Brzyduli" od TVN-u oraz serial komediowy "Kowalscy kontra Kowalscy" Polsatu, które zajęły odpowiednio 9. i 10. pozycję na liście.

Nie oznacza to jednak, że to jedyne polskie seriale w zestawieniu. Na piątym miejscu znalazła się bowiem polska produkcja komediowa Netfliksa, czyli odważny obyczajowo serial "Sexify" opowiadający o dziewczynach, które wynalazły aplikację, która ułatwia kobietom szczytowanie. Na siódmym miejscu z kolei znalazł się "Rojst" Jana Holoubka, którego nowy sezon także zadebiutował w tym roku. Po raz kolejny wystąpili w nim Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn i Zofia Wichłacz, a dołączyli do nich m.in. Magdalena Różdżka, Anna Dereszowska czy Piotr Trojan.

Zobacz wideo "Rojst ‘97", czyli kolejna podroż w czasie - oficjalny zwiastun

Pomijając polskie akcenty, warto odnotować, że lista jak najbardziej pokrywa się z tym, co było najpopularniejsze w ogólnoświatowej skali. Zestawienie otwiera głośny koreański serial "Squid Game", który bezapelacyjnie pobił wszystkie rekordy Netfliksa i stał się globalną sensacją. To opowieść o grupie niezamożnych ludzi, którzy zgadzają się na udział w grze o wielkie pieniądze: zasady wydają się na początku proste, mają po prostu grać w popularne dziecięce gry. Sęk w tym, że ten, kto przegra, umiera.

Na drugim miejscu znalazł się z kolei kostiumowy serial "Bridgertonowie" na podstawie bestsellerowej książki. Akcja została osadzona w XIX-wiecznej Anglii, a historia dotyczy oczywiście towarzyskich skandali, szukania idealnego partnera i miłości: produkcja po premierze zyskała miano najpopularniejszego serialu w historii Netfliksa (zdeklasował ją dopiero "Squid Game").

'Bridgertonowie' Netflix. Lista najchętniej oglądanych produkcji. "Bridgertonowie" z rekordem

Przyznajemy, że zaskoczył nas trochę znajdujący się na trzecim miejscu netfliksowy serial "Ginny & Georgie". Główną bohaterką jest wiecznie zamyślona i nerwowa piętnastolatka Ginny Miller. Ma tego pecha, że często czuje się bardziej dojrzała niż jej trzydziestoletnia mama — seksowna i dynamiczna Georgia Miller. Po latach ciągłego uciekania matka i córka trafiają do malowniczej Nowej Anglii. Georgia chce tu w końcu zapuścić korzenie i zapewnić swojej rodzinie coś bardzo dla niej nietypowego — normalne życie. Na początku idzie świetnie, ale temu nowemu życiu i sielance towarzyskiej słodkiej jak kombucza zagraża przeszłość Georgii. Tym razem jednak, zamiast uciekać, kobieta postanawia walczyć.

 

Swego czasu także okupujący miejsce czwarte francuski serial kryminalny "Lupin" z Omarem Sy w roli głównej był najpopularniejszym serialem w historii Netfliksa - aż nie pojawił się "Squid Game". Tutaj fabuła nie opowiada o najsłynniejszym złodzieju dżentelmenie świata, a raczej o młodzieńcu, który się nim inspiruje, kiedy chce pomścić swojego ojca. Ten został skazany za kradzież, której nie popełnił, a co gorsza zmarł w więzieniu, zanim udało się go oczyścić z zarzutów. Warto też podkreślić, że popularność serialu pozytywnie wpłynęła na czytelnictwo: widzowie rzucili się potem na książki o Arsenie Lupinie i sprawili, że trafiły na listy bestsellerów.

Omar Sy w serialu 'Lupin', Netflix Niezwykła kariera Omara Sy. Jak stał się międzynarodową gwiazdą?

Szóste miejsce przypadło serialowi medycznemu "New Amsterdam", który skupia się na postaci doktora Maka Goodwina. Zostaje mianowany nowym dyrektorem medycznym tytułowego szpitala New Amsterdam, który jest najstarszą tego typu placówką w USA. Robi wszystko, co może, żeby uratować niedofinansowaną i niedocenianą placówkę: chce jej przywrócić dawną świetność. Produkcję można obejrzeć nie tylko na Netfliksie, emitowały ją także stacje Fox Polska i Stopklatka.

Zaraz po polskim "Rojście" uplasował się międzynarodowy hit, czyli nagrodzony Złotym Globem serial "Gambit królowej" z Anyą Taylor Joy w roli głównej. To historia młodej dziewczyny, która bardzo wcześnie zostaje osierocona i trafia do domu dziecka. To właśnie tam uczy się grać w szachy od woźnego - szybko się okazuje, że ma w tej dziedzinie nieprzeciętny talent. Traf chce, że placówka ma w zwyczaju faszerować swoich podopiecznych lekami psychotropowymi, od których Beth szybko się uzależnia. Z biegiem lat jej talent i uzależnienie się rozwijają: dziewczyna wędruje na światowe mistrzostwa w szachach. Jej najgroźniejszym przeciwnikiem jest rosyjski szachmistrz, w którego z wdziękiem wcielił się Marcin Dorociński.

Pełna lista przedstawia się następująco:

  1. "Squid Game"
  2. "Bridgertonowie"
  3. "Ginny and Georgie"
  4. "Lupin"
  5. "Sexify"
  6. "New Amsterdam"
  7. "Rojst"
  8. "Gambit królowej"
  9. "Brzydula 2"
  10. "Kowalscy kontra Kowalscy"
Więcej o: