"Nie patrz w górę" globalnym hitem Netfliksa, ale w Polsce nr 1 jest inny

"Nie patrz w górę" to od premiery najpopularniejsza oglądana globalnie produkcja anglojęzyczna - poinformował Netflix po kilku dniach od 24 grudnia. W tym momencie w Polsce jest jednak na drugiej pozycji. Na pierwszym jest "Zostań przy mnie".

"Nie patrz w górę" to film w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Jennifer Lawrence gra studentkę astronomii Kate Dibiasky, która razem z dr. Randallem Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywa, że przez Układ Słoneczny pędzi kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią i doprowadzi do zagłady za trochę więcej niż pół roku. Jakby tego było mało, nikt się kometą nie przejmuje - na czele z prezydentką Stanów Zjednoczonych (Meryl Streep).

Netflix TOP 10. Na szczycie miniserial na podstawie książki Harlana Cobena

Najpopularniejszą pozycją w polskim top 10 Netfliksa jest jednak inny tytuł. To ośmioodcinkowy miniserial "Zostań przy mnie", nakręcony na podstawie powieści Harlana Cobena. Występują w nim Cush Jumbo, James Nesbitt, Richard Armitage i Sarah Parish.

Zobacz wideo "Zostań przy mnie" - zwiastun serialu kryminalnego od Harlana Cobena

O czym opowiada "Zostań przy mnie"? "Dreszcz emocji, trzymająca w napięciu historia i tajemnice minionych zbrodni, które właśnie zaczynają wychodzić na jaw" - czytamy w oficjalnym opisie. "Serial 'Zostań przy mnie' próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak dobrze można znać drugą osobę. Każdy z czterech głównych bohaterów - Megan (Jumbo) pracująca matka trójki dzieci, Ray (Armitage), niegdyś obiecujący fotoreporter, Broome (Nesbitt) detektyw, który nie jest w stanie zapomnieć o nierozwiązanej sprawie zaginięcia sprzed wielu lat, i Lorraine (Parish), dawna przyjaciółka Megan - skrywa przed swoimi najbliższymi mroczne sekrety. Przeszłość powraca, by ich prześladować, grożąc zrujnowaniem życia nie tylko ich samych, ale również bliskich im osób. Jaki będzie ich następny ruch?".

Więcej informacji o filmach i serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To już kolejna produkcja, która powstała w wyniku umowy, jaką Netflix podpisał z Harlanem Cobenem, jednym z najpopularniejszych autorów thrillerów. W ramach tej współpracy premierę miały już choćby polskie "W głębi lasu" i hiszpański "Niewinny".

Amerykański pisarz jest autorem takich powieści jak "Nie mów nikomu", "Już mnie nie oszukasz", "Chłopiec z lasu", a także cykli z Myronem Bolitarem, Mickeyem Bolitarem i Windsorem Hornem Lockwoodem III.

<<Reklama>> Ebook "Zostań przy mnie" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: