Netflix ostrzega Polaków: nie wolno współdzielić z innymi swojego konta

Część użytkowników serwisu Netflix po uruchomieniu serwisu widzi od niedawna informację, że udostępnianie profilu osobom mieszkającym poza gospodarstwem domowym właściciela konta jest niezgodne z regulaminem. Jak dowiedział się serwis Wirtualne Media, to na razie etap testów.

Współdzielenie kont jest zgodne z regulaminem Netfliksa, gdy dotyczy członków jednego gospodarstwa domowego. Po założeniu konta i wyborze odpowiedniego pakietu, można utworzyć pięć osobnych profili i oglądać programy z pięciu różnych urządzeń jednocześnie. Serwis od dawna próbuje wpłynąć na swoich klientów, by nie udostępniali możliwości oglądania filmów i seriali np. współlokatorom czy bliskim osobom mieszkającym w innym miejscu po opłaceniu tylko jednego rachunku. 

Netflix ostrzega - na razie wybranych

Teraz do Polski dotarły testy rozwiązania, które na początku funkcjonowało w Stanach Zjednoczonych, a od niedawna również we Włoszech. Wybrani użytkownicy dostają informację, że udostępnianie profilu osobom mieszkającym poza gospodarstwem domowym właściciela konta jest niezgodne z regulaminem - chodzi o punkt 4.2 dotyczący zasad świadczenia usługi. Jak zauważa serwis Wirtualne Media, w części piątej zatytułowanej "Hasła i dostęp do konta" pojawia się doprecyzowanie wcześniejszych zapisów, które w skrajnych przypadkach umożliwiają zawieszenie, a nawet likwidację współdzielonego konta.

Zobacz wideo Pewna dziennikarka doliczyła się w pierwszym sezonie prawie 30 penisów. Zendaya wraca w "Euforii"

Na razie nie wiadomo, czy komunikaty pojawią się u wszystkich użytkowników serwisu, a także jakie będą kolejne kroki Netfliksa w Polsce w związku z udostępnianiem dostępu przez klientów osobom trzecim.

Więcej interesujących informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Netflix to obecnie największa platforma streamingowa na świecie. W Polsce serwis wystartował jesienią 2016 roku. 30 listopada 2018 roku w ofercie pojawiła się pierwsza produkcja z naszego kraju - serial "1983" z Robertem Więckiewiczem i Maciejem Musiałem w rolach głównych.

Więcej o: