150 mln złotych na nowy gmach TVP. Jacek Kurski sam chwycił za łopatę

Telewizja Polska może poszczycić się kolejnym projektem, który będzie kosztował aż 150 mln złotych. Właśnie taka kwota zostanie przeznaczona na budowę nowego gmachu TVP. Na konferencji zapowiadającej inwestycję pojawił się Jacek Kurski, który w kamizelce odblaskowej i kasku nagle chwycił za łopatę.

Jak podaje OKO.press, Telewizja Polska od 2016 roku dostała aż 5,9 mld złotych w ramach "rekompensaty za wpłaty z abonamentu". Do tego TVP może liczyć na miliony zleceń z państwowych instytucji i spółek. Mimo tego budowa nowej siedziby była "długo wyczekiwaną" inwestycją.

Zobacz wideo Popkultura odc. 97

TVP buduje nową siedzibę za 150 mln złotych. "Będziemy samowystarczalni"

W poniedziałek 10 stycznia o rozpoczęciu budowy nowego gmachu TVP w Warszawie poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Zgodnie z zapowiedziami, inwestycja ma być gotowa w dwa lata. Za budowę odpowiedzialna będzie Korporacja Budowlana Doraco. Budynek powstanie w kompleksie przy ulicy Woronicza w Warszawie.

- Hala zdjęciowa, której budowę symbolicznie dzisiaj rozpoczynamy, jest obiektem, który nada produkcji telewizyjnej zupełnie nowy wymiar, pozostawi konkurencję daleko w tyle, wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej i uniezależni nas od dostawców zewnętrznych - powiedział Jacek Kurski, który następnie chwycił za łopatę i wbił ją w ziemię. - Będziemy samowystarczalni. Do naszych produkcji będziemy zatrudniać naszych ludzi i korzystać z naszych zasobów technologicznych - cytuje Kurskiego portal WirtualneMedia.pl.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zgodnie z projektem, hala ma być sterowana inteligentnymi systemami Smart i "przystosowana do procesów produkcyjnych opartych o rozszerzoną rzeczywistość sztuczną inteligencję". Na elewacji zewnętrznej natomiast pojawi się ekran LED, który będzie mógł wyświetlać obrazy w technologii 3D.

Jacek Kurski zapowiedział też, że w budynku zastosowane zostaną "najnowsze normy efektywności energetycznej". Na dachu zostanie posadzona roślinność, co ma pozwolić retencjonować deszczówkę i zmniejszyć zużycie energii na klimatyzację latem.

Więcej o: