Ogólnopolski casting do serialu dla Netfliksa. Poszukiwane są osoby o korzeniach romskich

Jeden z największych domów produkcyjnych w Polsce, Watchout Studio, w którym powstały takie filmy jak "Bogowie" czy "Sztuka Kochania", ogłasza casting do nowego serialu tworzonego dla Netfliksa. Poszukiwani są Romowie, a także osoby mające romskie korzenie lub identyfikujące się z romskim pochodzeniem.

Serial będzie opowiadał fikcyjną historię nastoletniej Romki wychowanej w tradycyjnej rodzinie, której marzeniem jest kariera muzyczna. Twórcy obecnie poszukują osób chętnych do udziału w produkcji: mowa zarówno o rolach epizodycznych, jak i pierwszo - czy drugoplanowych. Podkreślają, że doświadczenie aktorskie nie jest koniecznym wymogiem, mile jednak widziane będą zdolności muzyczne. Przesłuchania odbędą się w Warszawie, Katowicach oraz Gdańsku.

Zobacz wideo Viki Gabor zaśpiewała piosenkę z "Wyprawy na księżyc". W wywiadzie zdradziła, jak się w tym odnalazła

Ogólnopolski casting do serialu dla Netfliksa

Reżyserką i pomysłodawczynią serialu jest Anna Maliszewska, która od wielu lat jest związana z telewizją muzyczną, to ona między innymi czuwała nad startem MTV w Polsce. Spod jej ręki wyszło wiele czołówek tego kanału, od lat jest jedną z czołowych twórczyń teledysków. Pisze do nich scenariusze, reżyseruje i nadzoruje ich scenografie. Współpracowała m.in. z takimi artystami i zespołami jak Kayah, Piasek, Reni Jusis czy Myslovitz. Zdobyła w swojej karierze wiele nagród i nominacji, m.in. Fryderyka w kategorii Najlepszy teledysk za klip do utworu "Sutra" dla Sistars (2004) czy Grand Prix na Yach Film Festival za teledysk Reni Jusis "Ostatni Raz". Kręci także filmy dokumentalne. O swoim nowym projekcie mówi:

Chcę zrobić serial mieniący się wielokulturowym bogactwem. Opowiedzieć historię o wolności, przynależności i o tradycji, która jest częścią każdego człowieka. Inspiracją jest dla mnie świat Romów - fascynujący, piękny, a czasami niebezpieczny. Chcę na niego spojrzeć z samego środka, bez stereotypów.

Producentką z ramienia Watchout Studio jest Justyna Pawlak. Ona z kolei podkreśla - "Zależy nam na jak najszerszym udziale w serialu Romów. Liczymy, że ogólnopolski casting pozwoli nam na dotarcie do jak największej liczby osób potencjalnie zainteresowanych rolą w serialu. Szukamy nie tylko odtwórców ról epizodycznych, ale również pierwszo- i drugoplanowych".

Przesłuchania odbędą się 15 stycznia w Warszawie (Studio Kameralne; godz. 10.00-18.00), w Katowicach (Pałac Młodzieży, godz. 11.00-18.00) oraz 16 stycznia w Gdańsku (Dom Harcerza; godz. 10.00-17.00). Poszukiwane są przede wszystkim młode kobiety w wieku od 17 do 25 lat, które znają język polski, romski i angielski. Kandydatki powinny posiadać zdolności muzyczne.

Poza tym zgłaszać zwłaszcza powinni się młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 25 lat. Tutaj podstawowym wymogiem jest znajomość polskiego i romskiego. Poszukiwane są również dziewczynki w wieku od 5 do 10 lat, które dobrze znają język angielski.

Twórcy podkreślają, że wcześniejsze doświadczenie aktorskie nie jest konieczne do wzięcia udziału w przesłuchaniach. Należy pamiętać o tym, że spotkania będą się przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego, a osoby nieletnie muszą zjawić się na castingu z rodzicami lub opiekunem prawnym. Podczas przesłuchań nie obowiązują żadne konkretne zadania, będzie to jedynie spotkanie i rozmowa przed kamerą. Materiały z castingu nie będą nigdzie publikowane. W przypadku ewentualnych pytań można się kontaktować drogą mailową na adres: casting.watchout2022@gmail.com. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie Watchout Studio.

Watchout Studio to wielokrotnie nagradzany, jeden z czołowych domów produkcyjnych w Polsce, w którym powstały świetnie przyjęte filmy, takie jak "Bogowie", "Sztuka Kochania", "Ukryta Gra" i "Prime Time". Obok pełnometrażowych fabuł, produkuje także seriale i filmy reklamowe. Współpracuje z najbardziej uznanymi twórcami w kraju.

Więcej o: