HBO GO. Te produkcje najchętniej oglądali Polacy w 2021. Jest top 10

"Mare z Easttown" jest najchętniej oglądanym serialem w serwisie HBO GO w zeszłym roku. "Gra o tron" też ciągle trzyma się mocno. A jak wygląda filmowe top 10?

"Mare z Easttown" z Kate Winslet to serial, który użytkownicy serialu oglądali najchętniej. Aktorka pokazała w niej po raz kolejny swój talent i nową twarz. Produkcja opowiada o Mare Sheehan, policjantce z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem. W roli głównej występuje Kate Winslet. Reżyser Craig Zobel mówi o Winslet:

Nie pamiętam, żeby wcześniej zagrała podobną rolę i mam nadzieję, że udało mi się to uchwycić w serialu.

Produkcja ma na koncie cztery nagrody Emmy.

Zobacz wideo "Mare z Easttown". Zwiastun nowego serialu HBO GO z Kate Winslet

Na drugim miejscu znalazła się "Gra o tron" (ostatni odcinek premierowo był pokazany w 2019 roku), a na trzecim "Opowieść podręcznej", której czwarty sezon debiutował w zeszłym roku.

TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2021 roku – seriale*:

 1. "Mare z Easttown"
 2. "Gra o tron"
 3. "Opowieść podręcznej"
 4. "Rick i Morty"
 5. "Przyjaciele"
 6. "Czarnobyl"
 7. "Księga czarownic"
 8. "Sukcesja"
 9. "I tak po prostu…"
 10. "Nierealne"

Więcej informacji na temat seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

A co z filmami? Superbohaterowie i Harry Potter ciągle popularni

Z kolekcji filmów i programów specjalnych dostępnych w bibliotece HBO GO widzowie najczęściej wybierali produkcje o superbohaterach. W pierwszej kolejności sięgali po wyczekiwany przez wielu fanów film "Liga Sprawiedliwości" Zacka Snydera, w którym po śmierci Supermana Batman oraz Wonder Woman łączą siły z Aquamanem, Cyborgiem i Flashem, aby uratować świat zagładą. A zaraz po nim po "Wonder Woman 1984", czyli osadzoną w latach osiemdziesiątych historię Diany Prince, która ponownie staje w obronie ludzkości. Trzecią najchętniej oglądaną w zeszłym roku produkcją był program specjalny "Przyjaciele: Spotkanie po latach". Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer, a także wielu wyjątkowych gości, spotkało się po latach, aby wspólnie celebrować ten kultowy serial.

Ciągle świetnie radzi sobie także seria o Harrym Potterze, która załapała się na dwa miejsca w pierwszej dziesiątce, choć - jak inne nieprodukowane dla HBO tytuły - nie była przecież dostępna w serwisie przez całe 12 miesięcy.

TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2021 roku – filmy i programy*:

 1. "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera"
 2. "Wonder Woman 1984"
 3. "Przyjaciele: Spotkanie po latach"
 4. "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)"
 5. "Harry Potter i kamień filozoficzny"
 6. "Mulan"
 7. "Spectre"
 8. "Na noże"
 9. "Coco"
 10. "Harry Potter i komnata tajemnic"

*Rankingi na podstawie danych z okresu: styczeń-grudzień 2021 r.

Więcej o: