HBO Max w Polsce już w lutym? Nowe doniesienia brzmią obiecująco

Zeszłej jesieni przedstawiciele HBO Max ogłosili, że w roku 2022 - ale bez konkretnych dat - serwis zostanie uruchomiony w 27 krajach Europy, w tym w regionie środkowo-wschodnim. Teraz obiecujące doniesienia nadchodzą ze Słowacji - w czwartek serwis Zive.sk poinformował, że premiery HBO Max w ich kraju należy się spodziewać 22 lutego. Jak czytamy, "jest spora szansa, iż tego samego dnia dostęp do serwisu dostaną nasi sąsiedzi".

W październiku 2021 roku, podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego przez WarnerMedia, dowiedzieliśmy się, że początkowa faza wprowadzania HBO Max do Europy zakłada uruchomienie serwisu na 27 rynkach. W pierwszej kolejności platforma zadebiutowała w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze. W planach na rok 2022 jest start HBO Max w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w Portugalii i siedmiu kolejnych krajach — na liście są: Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa. Jeśli potwierdzą się informacje zdobyte przez słowacki portal Živé, w Polsce będziemy mogli wypróbować możliwości HBO Max już za kilka tygodni.

Zobacz wideo POPKultura odc. 98

HBO Max w Europie Środkowo-Wschodniej za kilka tygodni? Dobre wieści od Słowaków

"Według naszych ustaleń wśród operatorów telekomunikacyjnych, HBO Max ma zostać uruchomiony na Słowacji 22 lutego 2022. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym dniu platforma ruszy też w innych krajach naszego regionu. Wszystkie procesy są obecnie zaplanowane na tę datę i nie przewiduje się opóźnień" - czytamy na Živé.sk. HBO Max sukcesywnie zastępuje serwisy streamingowe HBO, które działały dotychczas na całym świecie. 

Jesienią pojawiły się oficjalne zapowiedzi, że HBO Max będzie dostępny w atrakcyjnej cenie z nowym programem rocznej subskrypcji. Ma ona pozwolić na korzystanie z platformy przez 12 miesięcy w cenie 8 euro, co oznacza oszczędność ponad 30 proc. (w Hiszpanii i Finlandii obniżyło to miesięczny koszt do około 5,99 euro). Na ten moment nie wiadomo, jakich cen należy się spodziewać w Polsce (obecnie miesiąc subskrypcji HBO GO kosztuje 24,99 zł).

- Fanom w Europie zapewniamy rozrywkę, odkąd uruchomiliśmy nasz pierwszy kanał telewizyjny HBO na Węgrzech w 1991 roku. A już od ponad dekady na naszym kontynencie oferujemy serwisy streamingowe pod marką HBO. Platforma HBO Max reprezentuje nadejście nowej ery, która przeniesie streaming na wyższy poziom, proponując znacznie szerszą ofertę programową najlepszej rozrywki dla całej rodziny w bardzo atrakcyjnej cenie. Cieszymy się, że możemy sprowadzić HBO Max do Europy dla naszych fanów i subskrybentów – powiedziała podczas październikowej konferencji Christina Sulebakk, General Manager, HBO Max EMEA.

W HBO Max znajdzie się atrakcyjna biblioteka treści, za którą odpowiadają marki WarnerMedia zgrupowane w pięciu sekcjach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC oraz Cartoon Network. Do tego użytkownicy serwisu dostaną możliwość oglądania najnowszych hitów filmowych Warner Bros. już po 45 dniach od ich kinowej premiery.

Więcej o: