TVP wyemituje dokument o tym, "kto naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza". Wskazuje na "polityków PO"

- Polityczna historia Pawła Adamowicza i bratobójcza walka. Czyli to jak przez lata prezydent Gdańska zwalczany był przez polityków Platformy Obywatelskiej i sprzyjające im media. Kto tak naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza? - tak film o tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska zapowiedziano w środę na antenie TVP Info. "Jesteś mechanizmem niszczącym..." zostanie wyemitowany w piątek o 20 w TVP1 i TVP Info.

"Kto w politycznej walce zdradził Pawła Adamowicza? Dla kogo był niewygodny? Komu najbardziej przeszkadzał? Szokujące kulisy w filmie "Jesteś mechanizmem niszczącym..." - napisał w środę na Twitterze autor filmu Marcin Tulicki.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Brudziński w Sejmie o zabójstwie Adamowicza: Czuję się odpowiedzialny za to, co się stało

TVP i TVP Info wyemitują dokument "Jesteś mechanizmem niszczącym..." o Pawle Adamowiczu 

W piątek 21 stycznia o godzinie 20 na kanale TVP1 i TVP Info transmitowany będzie film dokumentalny "Jesteś mechanizmem niszczącym..." autorstwa Marcina Tulickiego. Dokument ma opowiadać o tym, "jak politycy PO i prywatne media krytykowały tragicznie zmarłego byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza". 

- Polityczna historia Pawła Adamowicza i bratobójcza walka. Czyli to jak przez lata prezydent Gdańska zwalczany był przez polityków Platformy Obywatelskiej i sprzyjające im media. Kto tak naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza? - zapowiedziała w środę na antenie TVP Info Anna Bogusiewicz cytowana przez Wirtualne Media

Warto dodać, że z informacji podanych przez tygodnik "Newsweek" opartych na danych monitoringu programów telewizji prowadzonych przez Krzysztofa Leskiego wynika, że Paweł Adamowicz w 2018 roku był ponad 100 razy atakowany w programach TVP. Prezydentowi Gdańska zarzucano "złodziejstwo, zdradę polskich interesów na rzecz Niemiec czy zakłamywanie polskiej historii". 

 

"Jesteś mechanizmem niszczącym..." to tytuł zaczerpnięty z fragmentu wypowiedzi kandydata Platformy Obywatelskiej Jarosława Wałęsy skierowany do Adamowicza przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Wałęsa był kontrkandydatem Adamowicza na stanowisko prezydenta miasta

Tragiczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i śmierć Pawła Adamowicza

Do dramatycznej sytuacji, w wyniku której zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz doszło ponad trzy lata temu, 13 stycznia 2019 roku, podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wówczas na scenę, gdzie przebywał Adamowicz, wdarł się 27-letni Stefan W., który ranił go nożem. Prezydent trafił do szpitala w stanie ciężkim, gdzie przeszedł wielogodzinną operację. Mimo to stan samorządowca nie uległ poprawie. 14 stycznia 2019 roku lekarze poinformowali o śmierci Pawła Adamowicza spowodowanej wstrząsem krwotocznym.

Więcej o: