Netflix. Polski film prowadzi w globalnym rankingu. Polacy, wiadomo, mają innego faworyta

"Jak pokochałam gangstera" już trzeci tydzień utrzymuje się w globalnym rankingu Netfliksa i okupuje tam pierwszą pozycję. Ale niekoniecznie w Polsce. U nas największym wzięciem cieszy się na początku tygodnia mroczne "Archiwum 81". Co nowego jeszcze warto obejrzeć?

Nowy film Macieja Kawulskiego "Jak pokochałam gangstera" przez trzy tygodnie był na platformie Netflix najchętniej oglądanym tytułem w Polsce. Przebił się też szybko do globalnego rankingu, który okupuje drugi tydzień. Od 10 do 16 stycznia widzowie z całego świata spędzili 11 510 000 godzin na oglądaniu polskiego filmu, co daje mu palmę pierwszeństwa.

Zobacz wideo "Jak pokochałam gangstera". Zwiastun nowego filmu Macieja Kawulskiego

Netflix. Co nowego warto obejrzeć?

Rodzimi widzowie jednak w ostatnich dniach bardziej są zainteresowani serialem "Archiwum 81", które teraz zajmuje pierwsze miejsce w najświeższym zestawieniu najpopularniejszych tytułów w Polsce. Dotychczasowy faworyt spadł na czwartą lokatę, produkcję z Tomaszem Włosokiem w roli głównej wyprzedzają także komedia romantyczna "W królewskim stylu" oraz serial "Ozark".

>>> Więcej wiadomości ze świata na stronie głównej Gazeta.pl<<<

"Archiwum 81" to mroczny serial o archiwiście, który dostaje zlecenie na odnowienie zniszczonych w pożarze kaset wideo. Kiedy je przegląda, odkrywa mroczną tajemnicę związaną z miejscem wypadku, która łączy zaginioną reżyserkę filmu z demoniczną sektą. W rolach głównych wystąpili Mamoudu Athie, Dina Shihabi oraz Matt McGorry.

 

Twórcy zapewniają, że komedia "W królewskim stylu" to czarujący, pogodny i romantyczny film familijny. W głównych rolach występują Laura Marano, Mena Massoud i Cheksie Preston Crayford. Historia opowiada o nowojorskiej fryzjerce Izzy, która podejmuje się pracy na ślubie pewnego czarującego księcia. Pech chce, że między fryzjerką a panem młodym zaczyna iskrzyć. Co zwycięży: obowiązek czy miłość?

 

Od kilku dni polscy widzowie pochłaniają też pierwszą część ostatniego sezonu serialu "Ozark" - jednej z najlepiej ocenianych produkcji oryginalnych Netfliksa. Koncentruje się na losach rodziny Byrde'ów, która musi przeprowadzić się z przedmieść Chicago na wyżynę Ozark w stanie Missouri, by spłacić dług wobec bossa narkotykowego.

Netflix /Top

Z perspektywy nie do końca zwykłych Amerykanów widzowie mają okazję śledzić wątki związane z rodzinnymi relacjami, przetrwaniem i oczywiście krwawym kapitalizmem. Produkcja, póki co przyniosła Julii Garner dwie statuetki Emmy za rolę drugoplanową oraz jedną dla Jasona Batemana za reżyserię.

Poza tym na liście trendujących w Polsce tytułów znajdują się także "Monachium: W obliczu mroku", "Too hot to handle", "The Fall" z Gillian Moore, "Zostań przy mnie", drugi sezon "Wiedźmina" oraz uwielbiany przez dzieciaki "Psi patrol".

Więcej o: