Disney+ wystartuje latem w Polsce. To już oficjalna informacja

Disney+ wystartuje latem w 42 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w tym w Polsce.

Disney+, platforma streamingowa The Walt Disney Company, wystartuje tego lata w 42 krajach i 11 terytoriach. Wśród nowych krajów znajdą się m.in. Polska, Afryka Południowa, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Disney+ latem w Polsce. Nie ma jeszcze dokładnej daty startu

Informację o uruchomieniu serwisu usługi oficjalnie potwierdziło polskie biuro Disneya. Wcześniej, w sierpniu zeszłego roku, szef Disneya Bob Chapek ogłosił, że serwis streamingowy Disney+ zadebiutuje we wschodniej Europie dopiero latem 2022 roku a nie, jak na to liczono, w 2021 roku. Na razie w komunikacie nie ma konkretnej daty startu platformy.

Nasze magiczne Encanto Znalazł się mocny na "Mam tę moc". Piosenka z filmu "Nasze magiczne Encanto" bije rekordy popularności

Disney+ to usługa streamingowa, która ma prawa do filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, serii Gwiezdne wojny, National Geographic oraz wielu innych. Na wybranych rynkach pokazuje także ogólnorozrywkowe treści w ramach marki Star, dziei której użytkownicy mają dostęp do nowych tytułów 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight i innych. Więcej informacji na disneyplus.com.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

To dla platformy powstała m.in. nowa wersja "Kevina samego w domu", niezwykle popularny serial "Mandalorian" z uniwersum "Gwiezdnych wojen" czy "Loki" z bohaterem Marvela (w tytułowej roli występuje Tom Hiddleston). Premierę miał tam także - jednocześnie z kinową - film Marvela "Czarna Wdowa" ze Scarlett Johansson. We wrześniu zeszłego roku pojawiły się w mediach spekulacje, że możemy liczyć także na polskie produkcje po starcie platformy. 

Joanna Lichocka, posłanka PiS UOKiK kontroluje stacje radiowe. Na wniosek posłanki Lichockiej

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami"