Msze święte online na żywo 30 stycznia. Gdzie obejrzeć?

Msza święta online 30 stycznia. Gdzie można obejrzeć transmisję na żywo w niedzielę 30 stycznia w telewizji, radio czy internecie? Odpowiadamy.

Gdzie w niedzielę 30 stycznia można obejrzeć transmisję mszy świętej online? Które kanały i platformy internetowe to oferują? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Msza święta online - niedziela 30 stycznia. Gdzie obejrzeć?

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa nie wszyscy mogą lub chcą brać udział w niedzielnej mszy świętej osobiście. Osoby, które wolą pozostać w zaciszu własnego domu, mogą jednak obejrzeć mszę świętą online m.in. w telewizji. Harmonogram mszy świętych wygląda następująco: 

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
  • 9:00 Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 TV Trwam - Transmisja mszy świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 11:00 TVP1 - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
  • 12:00 TVP1 - Anioł Pański
  • 12:00 TV Trwam - Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem
  • 13:00 TVP Polonia - Transmisja mszy świętej z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kielcach

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wszyscy korzystają jednak z odbiorników telewizyjnych. Takie osoby mają możliwość wysłuchania mszy świętej przed odbiornik radiowy. Większość lokalnych rozgłośni katolickich oferuje swoim słuchaczom taką możliwość. Jeśli nie mamy w zasięgu takiej stacji, możemy też skorzystać z ogólnodostępnego Pierwszego Programu Polskiego Radia, który w każdą niedzielę o godz. 9:05 transmituje mszę świętą z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. 

Msza święta online - niedziela 30 stycznia. Transmisje internetowe 

Jeśli żadna z powyższych opcji się nie sprawdzi, warto też pamiętać o tym, że mszę świętą możemy obejrzeć przy pomocy transmisji internetowej, którą bez problemu uruchomimy na laptopie, smartfonie czy tablecie. Pamiętajmy jednak, że przeżywanie Eucharystii powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, w ciszy i skupieniu. Transmisje internetowe oferują niektóre parafie na swoich kontach prowadzonych m.in. na Facebooku. 

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: