"Stulecie Winnych" sezon 4: kiedy premiera i kogo zobaczymy w czwartej części sagi?

"Stulecie Winnych" sezon 4 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w TVP1. Choć niektórzy fani obawiali się, że nowe odcinki serialu na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej pojawią się w telewizji dopiero jesienią, okazuje się, że na spotkanie z rodem Winnych nie będą musieli czekać aż tak długo.

Kiedy premiera czwartego sezonu ''Stulecia Winnych''?

Wiadomo już, kiedy będzie premiera czwartego sezonu "Stulecia Winnych". Cała seria, licząca 13 odcinków, zostanie wyemitowana na ekranach telewizyjnych już niebawem. Zdjęcia na planie "Stulecia Winnych 4" trwały od sierpnia do grudnia 2021 roku. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by widzowie mogli oglądać dalsze losy rodziny Winnych już wiosną 2022 roku. Nowe odcinki będą emitowane najprawdopodobniej, jak w przypadku poprzednich sezonów, w niedzielne wieczory. Zatem fani sagi rodu Winnych nie będą musieli zmieniać swoich przyzwyczajeń, a zasiadając przed telewizorami w kolejne niedziele po godz. 20:00 będą mieli okazję śledzić dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. Choć Zarząd TVP nie ogłosił jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie daty premiery czwartego sezonu "Stulecia Winnych", to wysoce prawdopodobne wydaje się, że pierwszy odcinek najnowszej serii będzie można obejrzeć już 6 marca 2022 roku.

Gdzie oglądać ''Stulecie Winnych 4''?

Fani serialu nie muszą szukać informacji na temat tego, gdzie oglądać premierowy czwarty sezon serialu "Stulecie Winnych". Jak każda flagowa produkcja Telewizji Polskiej serial emitowany będzie na łamach TVP. Premierowe odcinki, jak w przypadku poprzednich trzech serii, będzie można oglądać w telewizyjnej Jedynce. Losy rodu Winnych będzie można śledzić w TVP1 zapewne w niedzielne wieczory. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość oglądania ulubionego serialu. Nowe odcinki niebawem pojawią się też na platformie vod.tvp.pl, gdzie obecnie można przypomnieć sobie dotychczasowe 39 odsłon losów rodziny Winnych.

Zobacz wideo Popkultura odc. 100

Obsada serialu ''Stulecie Winnych 4''

Obsada serialu jest jego dużym atutem. W czwartej serii na ekranie ponownie pojawią się tacy aktorzy, jak Jan Wieczorkowski (Stanisław Winny), Barbara Wypych (żona Stanisława, Andzia), Magdalena Walach (córka Stanisława, Mania Borkowska), Urszula Grabowska (córka Stanisława, Ania Śniegocka), Piotr Rogucki (mąż Mani, Ryszard Borkowski), Stefan Pawłowski (mąż Ani, Michał Śniegocki), Kamila Bujalska (córka Mani, Basia) czy Filip Gurłacz (mąż Basi). Co prawda, w tym sezonie widzom przyjdzie się pożegnać z serialową Andzią i Stanisławem, zanim jednak ten moment nastąpi, bohaterowie doświadczą wielkiego szczęścia. Po raz kolejny na ekranie zagości też Weronika Humaj. Podobnie jak w serii trzeciej, wcieli się ona w Kasię Borkowską, córkę Mani, która będzie miała na głowie dorastającą córkę. Przypomnijmy, że nie jest to jedyna rola tej aktorki w serialu "Stulecie Winnych". Weronika Humaj wystąpiła także w drugiej serii, gdzie kreowała postać Ani Winnej. Nowa aktorka wcieli się natomiast w postać Małgosi, córki Kasi Borkowskiej. W czwartym sezonie zagra ją Zofia Stafiej, która odtwarzać będzie perypetie Małgosi między 14. a 22. rokiem jej życia. W rodzinie Winnych pojawi się też niespodziewany przybysz ze słonecznej Italii. Będzie nim Jerzyk, starszy syn Andzi, w którego wcieli się Andrzej Andrzejewski. Obok Zofii Stafiej i Andrzeja Andrzejewskiego do obsady serialu dołączą również Paweł Małaszyński i Jacek Knap.

Serial "Stulecie Winnych" oparty został na motywach bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej, noszącej ten sam tytuł. Co prawda sporo jest różnic między literackim pierwowzorem, a telewizyjną adaptacją, ale clou historii pozostaje niezmienne: jest to opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji saga osadzona została w realiach historycznych, a obok postaci fikcyjnych pojawiają się też postaci historyczne. Ramy czasowe czwartego sezonu osadzone będą w latach 1976-1989. Widzowie będą więc świadkami zimy stulecia, wybuchu strajków, utworzenia Komitetu Obrony Robotników, stanu wojennego czy czasów Okrągłego Stołu. Fakt, że partia stanie się wrogiem narodu szczególnie mocno dotknie Michelle, która postanowiła jednak zostać w Polsce (w tej roli Maria Pawłowska) oraz Michała Juniora (Marcin Franc) i jego żonę Agnieszkę (Ina Sobala), wierzących w sprawiedliwość i demokratyczność Polski. Noc po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego stanu wojennego, zbierze tragiczne żniwo w rodzinie Winnych. Bliscy będą się jednoczyć nie tylko w obliczu trudów, choć tych nie zabraknie szczególnie w życiu Mani, która będzie musiała radzić sobie sama z córkami i wnukami, gdyż Ryszard wyjedzie do Szwecji. Nie zabraknie wzruszeń, nie tylko z powodu kłopotów, ale także radosnych wydarzeń. Będą więc w rodzinie Winnych śluby i narodziny dzieci, bliscy powrócą z wygnania lub więzienia. Widzowie będą mieli też okazję przeżywać wraz z bohaterami radość z wyboru Karola Wojtyły na papieża, a także śledzić jego pierwszą pielgrzymkę do Polski. 

<<Reklama>> Ebooki z serii "Stulecie Winnych" dostępne są w Publio.pl >>

 Zobacz też: ''BrzydUla'' sezon 3 - czy twórcy planują kolejne odcinki?

Więcej o: