"Krakowskie potwory". Netflix wypuścił pierwsze zdjęcia z serialu opartego na słowiańskiej mitologii

"Krakowskie potwory" to nowy polski serial, który opowiada o studentce pierwszego roku medycyny na UJ. Dziewczyna zostaje wplątana w intrygę, w której efekcie przyjdzie jej zmierzyć się z pradawnymi potworami i żądnymi krwi słowiańskimi bóstwami. Na pomysł produkcji wpadła Kasia Adamik, która produkcję wyreżyserowała razem z Olgą Chajdas. Premiera zapowiedziana jest na marzec tego roku.

"Krakowskie potwory" to ośmioodcinkowy polski serial oparty na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, którego akcja toczy się właśnie w stolicy Małopolski. Główną scenarzystką jest Magdalena Lankosz, która współpracowała nad scenariuszami z Anną Sieńską i Gają Grzegorzewską. Reżyserkami serialu są Kasia Adamik oraz Olga Chajdas. Adamik zajęła się także produkcją. Premiera serialu planowana jest na wiosnę 2022 roku - oczywiście tylko na Netfliksie.

Zobacz wideo Za co odpowiadają koordynatorzy intymności? Popkultura Extra

Pierwsze zdjęcia z nowego polskiego serialu Netfliksa

Główną bohaterką "Krakowskich potworów" jest Alex - studentka pierwszego roku medycyny na prestiżowym Collegium Medicum w Krakowie. Dzięki ambicji i determinacji wyrwała się ze wsi z jednym celem: zacząć od nowa i za wszelką cenę udowodnić, że należy do wielkiego świata. Jej los odmienia się, gdy zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa - profesora Zawadzkiego.

>>> Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl<<<

Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw - zapowiada Netflix. Jak podkreślają twórcy, serial jest także "uniwersalną opowieścią o młodej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą".

NetflixNetflix fot. Robert Pałka / 'Krakowskie potwory'

W głównej roli wystąpiła debiutująca młoda aktorka Barbara Liberek. Na ekranie towarzyszą jej Andrzej Chyra, który wciela się w postać Profesora Zawadzkiego, Stanisław Linowski - Lucky oraz Małgorzata Bela jako strzegący głównej bohaterki Aitwar. W obsadzie poza nimi występują także: Mateusz Górski (Antoni), Kaja Chan (Hania), Maja Chan (Basia), Daniel Namiotko (Gigi), Staszek Cywka (Birdy), Anna Paliga (Iliana), Eryk Pratsko (Chłopiec), Małgorzata Rożniatowska (Babcia Alex), Małgorzata Gorol (Jagna), Wojciech Brzeziński (Robert), Julia Wyszyńska (Ewa). W serialu zobaczymy również m.in. Magdalenę Koleśnik, Ninę Tarczyńską, Jakuba Rędziaka, Ewelinę Żak czy Magdaleną Osińską.

Zdjęcia kręcił Ziv Berkovich, za muzykę odpowiadają z kolei Antoni Komasa- Łazarkiewicz i Mary Komasa-Łazarkiewicz (przypomnijmy, że para wywodzi się z wyjątkowo artystycznie zdolnych rodzin: Mary Komasa jest siostrą reżysera Jana Komasy, a jej mąż Antoni to syn Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów. Oboje są reżyserami i scenarzystami, a pani Magdalena jest siostrą Agnieszki Holland. Agnieszka Holland to mama Katarzyny Adamik). Katarzyna Lewińska zajęła się kostiumami, Ewa Kowalewska charakteryzacją a Anna Anosowicz tworzyła scenografię. Wanda i Marcin Kędzierzawscy zajęli się charakteryzacją specjalną, zaś producentem był Maciej Kubicki.

Więcej o: