W tym śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo. Pierwszy polski serial HBO Max

"Odwilż" to pierwszy polski serial, który będzie miał premierę pod marką HBO Max. W głównej roli występuje Katarzyna Wajda. Jest pierwsza zapowiedź produkcji.

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. 

"Odwilż" w HBO Max - zobacz teaser

Zobacz wideo "Odwilż" - zwiastun

W pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek. Premiera "Odwilży" w HBO Max jest zaplanowana na 1 kwietnia. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Produkcja liczy sześć odcinków. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie.

Serwis Max wchodzi do Polski 8 marca. Dotychczasowi użytkownicy HBO GO zostaną automatycznie przeniesieni do nowej platrformy streamingowej.

Więcej o: