Jeszcze jeden serwis streamingowy w Polsce? Są już na Węgrzech, chcą wejść do nas

A+E Networks uruchomiła na Węgrzech usługę streamingu History Play i - jak informuje serwis Wirtualne Media - chce także wejść do Polski. Ma oferować filmy dokumentalne, znane widzom takich kanałów jak History i History 2.

Premiera na Węgrzech ma być początkiem działalności w Europie środkowo-wschodniej. History Play jest już dostępny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Szwecji  i Holandii w ramach partnerstwa m.in. z Amazon Prime Video i Apple TV+. Na Węgrzech serwis zadebiutował za pośrednictwem platformy streamingowej RTL Most+.

Na noże 2Kto oprócz Daniela Craiga? Wreszcie jest pierwsza zapowiedź "Na noże 2"

Nowy serwis VOD w Polsce? Tym razem tematyczny

- Cieszymy się, że możemy pogłębić naszą udaną współpracę z RTL na Węgrzech, jednym z naszych głównych partnerów na rynku. Uruchomienie usługi History Play na Węgrzech podkreśla naszą nieustającą koncentrację na rozwoju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - powiedziała Izabella Wiley, SVP, dyrektor generalny A+E Networks CEE.

OdwilżW tym śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo. Pierwszy polski serial HBO Max

"Obecnie prowadzone rozmowy w sprawie debiutu platformy na polskim rynku" - pisze z kolei serwis Wirtualne media.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

History (dawniej History Channel) można oglądać w Polsce od 2008 roku, a w 2014 roku dołączył do niego History 2 (wcześniej H2). W ofercie kanałów są filmy i seriale historyczne, a także poświęcone odkryciom czy technologii. Ten drugi kanał nadaje także programy o tematyce naukowej, motoryzacyjnej i inżynierii. Można znaleźć na nich tytuły takie jak np. "Tajne akta USA", "Starożytni kosmici", "Skąd to się wzięło?" czy "Zaginione światy". W programie są także reality show, m.in. "Wojny magazynowe" czy "Wykute w ogniu".

Więcej o: