"Ku jezioru" sezon 2: kiedy można spodziewać się premiery kontynuacji rosyjskiego serialu?

"Ku jezioru" sezon 2 to jeden z najbardziej wyczekiwanych nieanglojęzycznych seriali dostępnych na Netfliksie. Choć kontynuacja pierwszej serii powstanie na pewno, wciąż nie jest jasne, kiedy nastąpi premiera drugiego sezonu. Sprawdzamy, co wiadomo już na temat wyczekiwanej premiery "Ku jezioru 2".

Kiedy premiera drugiego sezonu ''Ku jezioru''?

Kiedy premiera pierwszego sezonu miała miejsce (a przypomnijmy, że serial udostępniany był rosyjskim widzom na platformie Premier od 14 listopada 2019 roku), nikt nie spodziewał się, że serial odniesie taki sukces. Niemal natychmiast po rosyjskiej premierze prawa do produkcji zakupił Netflix, udostępniając serial na swojej platformie od 8 października 2020 roku. Fakt zakupu praw do rosyjskiego serialu przez światowego potentata, a także sam scenariusz, gdzie do ostatniego odcinka wprowadzono istotny cliffhanger, zdawały się świadczyć, iż twórcy serialu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i powstanie kontynuacja. 12 października 2020 roku oficjalnie potwierdzono, że "Ku jezioru" doczeka się drugiej serii. Pierwotnie premierę drugiego sezonu planowano na jesień 2021 roku, jednak utrudnienia związane z pandemią koronawirusa (lockdown, ograniczenia w przemieszczaniu się, ogólny kryzys gospodarczy) uniemożliwiły twórcom przeprowadzenie zdjęć do drugiej serii w pierwotnie planowanym okresie. Produkcja drugiej serii przesunęła się więc w czasie. Ostatecznie zdjęcia rozpoczęto 6 kwietnia 2021 roku. Szacuje się więc, że nowe odcinki "Ku jezioru" pojawią się w 2022 roku. Producenci nie podają jednak konkretnej daty premiery, a biorąc pod uwagę niezbyt dobrą sytuację epidemiczną w Rosji nie należy się temu dziwić.

Gdzie oglądać ''Ku jezioru'' sezon 2?

Abonenci Netfliksa nie muszą zastanawiać się nad tym, gdzie oglądać serial "Ku jezioru". Pierwsza seria dostępna jest w ofercie platformy, drugi sezon również zostanie zamieszczony w ofercie Netfliksa. Należy jednak pamiętać, że Netflix będzie mógł udostępnić widzom nowe odcinki dopiero po ich rosyjskiej premierze. Ta będzie miała miejsce, podobnie jak premiera sezonu pierwszego, na rosyjskiej platformie Premier. Wiadomo już, że "Ku jezioru" sezon 2 będzie liczył sobie, podobnie jak część pierwsza, 8 odcinków o długości nieprzekraczającej 50 minut.

Zobacz wideo Popkultura odc. 101

Obsada serialu "Ku jezioru": niewykluczone, że w drugiej serii pojawią się nowe twarze

Obsada serialu "Ku jezioru" w drugiej serii nie powinna znacząco ulec zmianie. Kolejne odcinki stanowić będą zapewne kontynuację losów bohaterów znanych z pierwszej części produkcji. Można przypuszczać, że twórcy rozwiążą cliffhanger, którym zamknęli ostatni odcinek sezonu pierwszego. Ponadto wysoce prawdopodobne jest, że rozwinięty zostanie wątek międzynarodowy - państwa ościenne powinny zareagować na szalejącą w Rosji epidemię. Niektórzy spekulują, że drugi sezon "Ku jezioru" przyniesie upadek rosyjskiego rządu, a terytorium kraju stopniowo zajmą uzbrojeni Chińczycy. Czy tak będzie w rzeczywistości - widzowie przekonają się wraz z premierą drugiej serii "Ku jezioru". Wiadomo natomiast, że na ekranach z pewnością pojawi się Kirill Käro, wcielający się w postać Siergieja. Nie zabraknie też Wiktorii Isakowej w roli Anny, ani Mariany Spiwak grającej Irinę. W rolę cierpiącego na zespół Aspergera Miszy wcieli się ponownie Eldar Kalimulin, zaś w roli mającej problem z uzależnieniem od alkoholu Poliny po raz kolejny wystąpi Wiktoria Agalakowa. Do dobrze znanej widzom obsady dołączą zapewne nowe postaci, twórcy serialu nie zdradzają jednak, jakie nowe twarze zobaczą widzowie w drugim sezonie serialu.

Wiadomo natomiast, że drugi sezon serialu "Ku jezioru" reżyseruje Dmitrij Turin. Znany i wielokrotnie nagradzany rosyjski twórca zastąpił na tym stanowisku Pawła Kostomarowa, który odpowiedzialny był za pierwszą serię. Sympatycy serialu wiedzą również z pewnością, że powstał on na motywach bestsellerowej postapokaliptycznej powieści Jany Wagner, zatytułowanej "Pandemia". W oryginale serial nosi tytuł "Epidemia" i opowiada o paraliżującym Moskwę tajemniczym i groźnym wirusie, który jest w stanie zabić ludzi w ciągu czterech dni. Bohaterowie, mieszkający na spokojnych przedmieściach, postanawiają uciec na wyspę na jeziorze, co miałoby im zapewnić bezpieczeństwo. Czy uda im się tego dokonać i jakie żniwo ostatecznie zbierze wirus - odpowiedź na te pytania powinny przynieść odcinki drugiego sezonu serialu. 

Zobacz też: "Chirurdzy" - sezon 18. Kiedy premiera, kto w obsadzie i gdzie oglądać kolejny sezon popularnego serialu?

Więcej o: