"Chyłka" sezon 6: czy fani przygód ekscentrycznej prawniczki doczekają się kontynuacji serialu?

Nad tym, czy będzie 6 sezon serialu "Chyłka", fani zastanawiają się od momentu zakończenia piątego sezonu. Chociaż producenci przekonywali, że sezon piąty jest ostatnim, to otwarte zakończenie pozwala widzom sądzić, że twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Sprawdzamy, czy są szanse na 6 sezon serialu "Chyłka".

Kiedy premiera kolejnego sezonu ''Chyłki''?

Kiedy premiera ostatniego odcinka piątego sezonu serialu "Chyłka" ujrzała światło dzienne, widzowie zaczęli dopytywać o szóstą część przygód stworzonej przez Remigiusza Mroza postaci. Twórcy serialu ogłosili co prawda przed rozpoczęciem zdjęć do piątego sezonu "Chyłki", że będzie to jego ostatnia część, jednak jego zakończenie wprowadziło sporo zamieszania wśród fanów produkcji. Ponieważ pod koniec piątego sezonu Langer został aresztowany i trafił do więzienia, zaś w ostatniej scenie odwiedził go funkcjonariusz ABW, składając mu propozycję nie do odrzucenia, widzowie zaczęli dopytywać o kolejny sezon serialu. Otwarte zakończenie piątej serii "Chyłki" to z pewnością furtka, pozwalająca twórcom na realizację kolejnych przygód bohaterów serii. Mógłby to być kolejny sezon serialu, choć równie dobrze Player może szykować odcinek specjalny. Jak wiadomo, literacki pierwowzór liczy sobie jak na razie 14 tomów (choć premiera kolejnego już niebawem), nie brakuje więc materiału do ekranizacji. Z drugiej jednak strony twórcy serialu od samego początku deklarowali, że nie planują przenosić na ekran całej serii, czego dowiedli chociażby rezygnując z ekranizacji czwartego tomu, zatytułowanego "Immunitet". Przedstawiciele Player.pl, choć ogłosili, że piąty sezon będzie ostatnim, to jednocześnie zdradzili, że "Chyłka" nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zapowiedzieli kilka niespodzianek dla fanów serii. Jedną z nich jest z pewnością dokument opowiadający o pracy nad serialem, zatytułowany "Chyłka – serialowy fenomen".

Gdzie oglądać ''Chyłkę''?

Niewiele jest osób, które nie wiedzą, gdzie oglądać serial "Chyłka". Produkcja Player Original oraz stacji TVN od grudnia 2018 roku udostępniana jest na platformie VOD Player. Można tam obejrzeć wszystkie pięć serii: "Chyłka. Zaginięcie", "Chyłka. Kasacja", "Chyłka. Rewizja", "Chyłka. Inwigilacja" i "Chyłka. Oskarżenie". Są to 32 odcinki przedstawiające zawodowe i osobiste perypetie mecenas Joanny Chyłki. Serial wyświetlany jest także na antenie stacji TVN: pierwszy sezon emitowany był wiosną 2019 roku, sezon drugi pojawił się na ekranach telewizyjnych jesienią 2020 roku, trzeci można było oglądać wiosną, zaś czwarty - jesienią 2021 roku. Telewizyjna premiera piątej serii "Chyłki" zapowiadana jest na wiosnę 2022 roku, również na kanale TVN.

Zobacz wideo Wywiad Magdaleną Cielecką, czyli serialową Joanną Chyłką

Obsada serialu ''Chyłka''

Obsada serialu to jeden z przyczynków do sukcesu ekranizacji "Chyłki". W tytułową rolę mecenas Joanny Chyłki we wszystkich pięciu seriach wciela się Magdalena Cielecka, która doskonale oddaje skomplikowaną osobowość literackiego pierwowzoru bezprecedensowej i krnąbrnej prawniczki z niewyparzonym językiem. Sam twórca postaci, Remigiusz Mróz, podkreśla w wywiadach, że nie wyobraża sobie serialu bez Magdaleny Cieleckiej. Aktorka przyznaje, że dała z siebie tak dużo Joannie Chyłce – i ona jej – że obawia się, iż więcej nie jest już w stanie. Mając świadomość, że stworzyła na tyle dobrą kreację, by przekonała ona widzów, nie chciałaby zepsuć jej kolejnymi odcinkami, gdyż uważa, że mogłaby stać się dla widza zwyczajnie nudna. Aktorka chciałaby też przyjąć nowe propozycje, w których pokaże się widzom z innej strony. Dlatego też Magdalena Cielecka podjęła decyzję o pożegnaniu się z produkcją, co zapewne miało wpływ na ogłoszenie zakończenia produkcji serialu.

Obok Magdaleny Cieleckiej jedną z głównych ról w serialu gra też Filip Pławiak, który wciela się w postać Kordiana Oryńskiego, zwanego przez Chyłkę Zordonem. Rolę przełożonego niepokornej prawniczki, Artura Żelaznego, kreuje Szymon Bobrowski, zaś jego partnera biznesowego, Harry'ego McVaya, w czterech pierwszych seriach grał Jacek Koman. W serialowego Kormaka wciela się Piotr Żurawski, zaś rola Piotra Langera juniora przypadła w udziale Jakubowi Gierszałowi. W piątej serii pojawia się też Ireneusz Czop jako komisarz Szczerbiński, a także Adam Ferency jako Tadeusz Tesarewicz, Ewa Wencel jako Łucja Tesarewicz, Jan Englert jako prokurator Bauman, Witold Dębicki jako ksiądz Mieleszko i Małgorzata Potocka jako Maria Godlewska.

"Chyłka" sezon 6: Player nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Biorąc pod uwagę deklaracje producentów i odtwórczyni głównej roli jest mało prawdopodobne, że powstanie 6 sezon serialu "Chyłka". Player zaprasza na swoją platformę VOD, gdzie dostępne są wszystkie dotychczas powstałe odcinki serialu. Również na platformie Player obejrzeć można dokument "Chyłka – serialowy fenomen", w którym o tym, jak powstawał serial, opowiadają: reżyser, scenarzyści, aktorzy, producentki i fani "Chyłki". Niewykluczone jednak, że to nie wszystkie niespodzianki, jakie przygotował Player dla wielbicieli serialu opartego na motywach prozy Remigiusza Mroza. Być może, zamiast kolejnego sezonu ''Chyłki'', powstanie zupełnie nowy serial – jego głównym bohaterem mógłby być na przykład Piotr Langer.

<<Reklama>> Cykl z Joanną Chyłką dostępny jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz też: ''Emily w Paryżu. Sezon 3'': czy należy spodziewać się kontynuacji serialu Netfliksa?

Więcej o: