Lucyfer to już przeszłość. Tom Ellis zagra w nowym serialu

"Washington Black" to tytuł nowego miniserialu, w którym wystąpi Tom Ellis. Będzie to jego pierwsza rola od czasu, gdy wcielał się w Lucyfera Morningstara w produkcji Netfliksa.

Tom Ellis, który w zeszłym roku pożegnał się z rolą Lucyfera po sześciu sezonach, zagra steampunkowego wynalazcę Christopher "Titch" Wilde'a - donosi "Variety". Głównym bohaterem dziewięcioodcinkowej produkcji Hulu będzie postać, w którą wcieli się Sterling K. Brown. 

Tom Ellis i Sterling K. Brown w historycznym miniserialu

"Washington Black" to ekranizacja powieści Esi Edugyan. Akcja rozgrywa się w XIX wieku i opowiada o przygodach George'a Washingtona "Wash" Blacka, 11-letniego chłopca z plantacji cukru na Barbadosie, który musi stamtąd uciekać po traumatycznym wydarzeniu. Brown zagra towarzyskiego, zwracającego na siebie uwagę Medwina Harrisa, który pomaga czarnoskórej społeczności w Halifaksie, gdzie w pewnym momencie trafia "Wash". 

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

"Titch" to z kolei ekscentryczny i pełen pasji wynalazca, którego młodzieńczy entuzjazm maskuje wewnętrzną wrażliwość. Budząca niepokój śmierć na rodzinnej plantacji cukru sprawia, że Christopher wyrusza w niezwykłą podróż z młodym Georgem Washingtonem "Blackiem" u boku. Bohater Toma Ellisa zostaje wtłoczony w pozycję mentora i opiekuna Washa – rolę, na którą nie jest przygotowany.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W obsadzie znaleźli się również: Ernest Kingsley Jr. jako Washington Black, Eddie Karanja jako Young Washington Black, Iola Evans w roli Tanny Goff, Edward Bluemel jako William "Billy" McGee oraz Sharon Duncan-Brewster jako Miss Angie.

Sterling K. Brown i autorka powieści będę zaangażowani w tę produkcję także w roli producentów.

Więcej o: