Jeśli nie TVN7 to co? Jego miejsce może zająć TV Republika, ale kanał nadal walczy

98,8 proc. populacji - taki zasięg w telewizji naziemnej to jest coś, o co nadawcy powinni chcieć walczyć. O jego utrzymanie walczy nadal TVN7, ale czasu ma coraz mniej. Jeśli do 25 lutego KRRiTV nie przedłuży mu koncesji, o miejsce być może powalczy m.in. TV Republika.

Od 9 lutego na antenie TVN7 rozpoczęła się kampania informacyjna związana z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym kanału. W spocie twarze stacji m.in. przypominają, że największy kanał rozrywkowy w Polsce może niedługo zakończyć nadawanie.

 

TV Republika postara się zająć miejsce TVN7? "Będziemy analizować różne scenariusze"

Do wygaśnięcia obowiązującej koncesji pozostaje kilkanaście dni, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do tej pory nie podjęła decyzji o przyznaniu koncesji na kolejny okres, mimo spełnienia przez nadawcę wszystkich warunków. Spot będzie emitowany we wszystkich kanałach TVN Grupa Discovery, a nadawca zachęca, by wyrazić solidarność z kanałem, zwracając się do KRRiT o niezwłoczne przyznanie koncesji.

- Emitując spot, chcemy uświadomić naszym widzom, że ich ulubione programy, seriale i bohaterowie mogą wkrótce zniknąć z ekranu. Prosimy ich więc o wsparcie. Mogą realnie pomóc apelując do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie nam koncesji na kolejny okres - mówi Katarzyna Mazurkiewicz, dyrektorka programowa TVN7.

Poza klipami o możliwości udzielenia wsparcia stacji będą przypominać tzw. scrolle, tj. paski informacyjne przy wybranych audycjach nadawcy. Przy logotypie kanału umieszczony zostanie licznik odmierzający dni pozostałe do wygaśnięcia koncesji.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Jeżeli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłuży koncesji dla TVN7, kanałowi pozostanie nadawanie drogą satelitarną na mocy koncesji holendarskiej, o którą niedawno się postarała. Zniknie jednak z multipleksu naziemnego MUX-2, obejmującego zasięgiem prawie całą Polskę. KRRiTV będzie mogła wtedy rozpisać konkurs na to miejsce. Czy wystartuje w nim TV Republika? - Będziemy analizować różne scenariusze - mówi w rozmowie z serwisem Wirtualne Media Radosław Dobrzyński, członek TV Republika. Także właściciel MWE Michał Winnicki, do którego należy m.in. Antena HD, jednoznacznie nie chce się na razie wypowiadać na temat tego, czy będzie starał się o miejsce na MUX-2, ale mówi: Uważam jednak, że polskie przepisy powinny obowiązywać wszystkich równo. Osobiście jako nadawca obawiam się nadciągającego sojuszu Warner Media i Discovery.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN7 na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Dotychczas nie było przypadku, w którym KRRiT nie przedłużyła istniejącej koncesji naziemnej pomimo spełnienia wszystkich warunków przez nadawcę.

Więcej o: