TVP Info wykorzystało utwór disco-polo w materiale o Donaldzie Tusku. "Ty wariacie, spróbuj zrozumieć"

"Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli" - napisali w oświadczeniu twórcy Boomcyk - Kamil Kokot, Dominik Waś, których utwór został wykorzystany przez TVP Info. To kolejny raz kiedy TVP wykorzystało utwór muzyczny bez zgody autorów.

TVP Info wykorzystało utwór zespołu disco-polo bez jego zgody. Jak informuje Boomcyk, ich piosenka została użyta w programie "W tyle wizji" 11 lutego 2022 roku.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Boomcyk: Bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie dla partii rządzącej

"Fragment piosenki zawierający słowa 'Ty wariacie, spróbuj mnie zrozumieć' został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Donaldzie Tusku. Posłużenie się piosenką w takim kontekście jest naganne i nie może mieć miejsca" - czytamy w oświadczeniu zespołu Boomcyk.

 

"Jako autorzy tekstu i kompozycji mieliśmy zupełnie inne przesłanie tworząc ten utwór. Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli" - podkreślili członkowie zespołu Kamil Kokot i Dominik Waś.

 

I dodali "takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie dla partii rządzącej oraz zaangażowanie w tworzenie materiałów dotyczących Donalda Tuska, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną".

TVP Info wcześniej wykorzystało utwór zespołu Big Cyc

Nie pierwszy raz TVP Info wykorzystało utwór zespołu bez jego zgody. W 2018 roku także w programie "W tyle wizji" użyto "Jak słodko zostać świrem" zespołu Big Cyc. Wykorzystano go do ilustracji protestów przed Sejmem.

"Najlepiej wszystko obrócić w żart. Próbował to zrobić prorządowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Niestety, nasi prawnicy chyba nie mają poczucia humoru, bo właśnie złożyli w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz WOŚP z tytułu dokonanej manipulacji, w której wykorzystano na antenie TVP naszą piosenkę na użytek materiału propagandowego PiS. Teraz czekamy na oficjalną odpowiedź władz telewizji. Gdy będzie negatywna składamy pozew sądowy. I wówczas dopiero będą jaja" - przekazał w sierpniu 2018 roku Krzysztof Skiba członek zespołu Big Cyc.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: