TVP Info wykorzystało utwór disco-polo w materiale o Donaldzie Tusku. "Ty wariacie, spróbuj zrozumieć"

"Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli" - napisali w oświadczeniu twórcy Boomcyk - Kamil Kokot, Dominik Waś, których utwór został wykorzystany przez TVP Info. To kolejny raz kiedy TVP wykorzystało utwór muzyczny bez zgody autorów.

TVP Info wykorzystało utwór zespołu disco-polo bez jego zgody. Jak informuje Boomcyk, ich piosenka została użyta w programie "W tyle wizji" 11 lutego 2022 roku.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Boomcyk: Bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie dla partii rządzącej

"Fragment piosenki zawierający słowa 'Ty wariacie, spróbuj mnie zrozumieć' został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Donaldzie Tusku. Posłużenie się piosenką w takim kontekście jest naganne i nie może mieć miejsca" - czytamy w oświadczeniu zespołu Boomcyk.

 

"Jako autorzy tekstu i kompozycji mieliśmy zupełnie inne przesłanie tworząc ten utwór. Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli" - podkreślili członkowie zespołu Kamil Kokot i Dominik Waś.

 

I dodali "takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie dla partii rządzącej oraz zaangażowanie w tworzenie materiałów dotyczących Donalda Tuska, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną".

Oscary 2022. 'Diuna' - kadr z filmu: Timothee Chalamet"Diuna" zadebiutuje dzień wcześniej na HBO Max. Zdjęcia pokazują, że jest na co czekać

TVP Info wcześniej wykorzystało utwór zespołu Big Cyc

Nie pierwszy raz TVP Info wykorzystało utwór zespołu bez jego zgody. W 2018 roku także w programie "W tyle wizji" użyto "Jak słodko zostać świrem" zespołu Big Cyc. Wykorzystano go do ilustracji protestów przed Sejmem.

"Najlepiej wszystko obrócić w żart. Próbował to zrobić prorządowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Niestety, nasi prawnicy chyba nie mają poczucia humoru, bo właśnie złożyli w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz WOŚP z tytułu dokonanej manipulacji, w której wykorzystano na antenie TVP naszą piosenkę na użytek materiału propagandowego PiS. Teraz czekamy na oficjalną odpowiedź władz telewizji. Gdy będzie negatywna składamy pozew sądowy. I wówczas dopiero będą jaja" - przekazał w sierpniu 2018 roku Krzysztof Skiba członek zespołu Big Cyc.

Miłosz KłeczekTVP w akcji. Miłosz Kłeczek Media Star do posła opozycji: Jest pan miernotą

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: