Zwiastun serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" jest po prostu przepiękny. Fani będą ronić łzy

Zwiastun serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" jest zarówno estetycznie zachwycający, pełen rozmachu, jak i bardzo tajemniczy. Trwa ledwie minutę, a zaczyna się od słów: "Zastanawiałeś się kiedyś, co jeszcze tam jest? Na tym świecie są cuda poza naszą wyobraźnią. Czuję to!".

Amazon Prime pokazał zwiastun nadchodzącego serialu na podstawie sagi J.R.R Tolkiena. Akcja nowej serii osadzona jest kilka tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi zarówno z "Hobbita", jak i "Władcy Pierścieni", i zabierze nas do legendarnych czasów Drugiej Ery Śródziemia. Już teraz mówi się, że produkcja jest najdroższym serialem kiedykolwiek wyprodukowanym dla telewizji.

Zwiastun serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" pokazuje, że jest na co czekać

Nie ma co się dziwić, że "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" określany jest najdroższym serialem wszech czasów. Pierwszy sezon ma kosztować aż 465 mln dolarów - do tego Amazon też zapłacił 250 mln dolarów spadkobiercom Tolkiena, żeby zdobyć prawa do realizacji produkcji. Ale na enigmatycznym zwiastunie dobrze widać, na co te pieniądze poszły - na piękne zdjęcia, wymuskane kostiumy i imponujące efekty specjalne:

Zobacz wideo Zwiastun serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"

Po obejrzeniu tej zapowiedzi ciągle jest więcej pytań, niż odpowiedzi. Wywnioskować można, że w klipie przemawia "Hardostopczyk" - jeden z protoplastów dobrze znanych nam hobbitów. W tę postać wciela się Markella Kavenagh. Poza tym na ekranie mignęła nam też młoda Galadriela (Morfydd Clark), która wspina się po oblodzonym klifie z nożem.

>>> Więcej informacji ze świata filmu na Gazeta.pl<<<

Na krótko pojawiają się także: człowiek imieniem Halbrand (Charlie Vickers) na tratwie podczas szalonego sztormu, elf Arondir (Ismael Cruz Córdova), który łapie lecącą strzałę gołymi rękami, a następnie odwraca ją i sam strzela nią z łuku, jaskiniowy troll rzucający się na elfa, młody i jaśnisty Elrond (gra go Robert Aramayo, który wcześniej wcielił się w młodego Neda Starka w "Grze o tron"), księżniczka Khazad-dum Disa(Sophia Nomvete), która śpiewa i patrzy w niebo, prawie goły mężczyzna wśród szalejących płomieni, zmierzający w stronę kogoś lub czegoś, bezimienny żołnierz (Will Fletcher) w środku wielkiej bitwy, a także człowiek trzymający za rękę dziecko lub Hardostopczyka - wymienia "Variety".

 

Poza wspomnianymi aktorami w obsadzie znaleźli się także Nazanin Boniadi, Tom Budge, Ema Horvath, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Megan Richards i Dylan Smith.

Co więcej wiadomo o fabule? Przeniesie widzów w epokę, w której "powstały wielkie moce, królestwa rosły w siłę i popadały w ruinę, niesamowici bohaterowie stawali przed wyzwaniami, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został stworzony przez Tolkiena, groził, że pokryje cały świat ciemnością. Rozpoczynając się w czasach względnego spokoju, serial podąża za grupą postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które mierzą się z od dawna zagrażającą wizją powrotu zła w Śródziemiu. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Lindonu, przez zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, po najdalsze zakątki mapy, te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która przetrwa długo po nich". Premiera zaplanowana została na piątek 2 września 2022 roku, a co tydzień ma sie pojawiać na platformie kolejny odcinek. 

Więcej o: