"Peaky Blinders" wraca! Jest data długo wyczekiwanej premiery 6. sezonu

"Peaky Blinders" powraca! Znamy datę długo wyczekiwanej premiery 6. sezonu. W nowej części uwielbianego serialu Tommy Shelby będzie kontynuować walkę z faszystowskim politykiem Oswaldem Mosleyem i zmierzy się z trudnymi rodzinnymi układami.
Zobacz wideo Nie tak zapamiętaliśmy bohaterkę "Goldfingera"

Od czasu premiery, czyli 13 września 2013 roku, "Peaky Blinders" cieszy się ogromną popularnością. Historia przedstawiona w superprodukcji BBC została zainspirowana życiem gangu, działającego w Birmingham na początku lat 20. XX wieku. Fani serialu byli wystawieni na ciężką próbę, bo od emisji ostatniego odcinka 5. serii minęły już aż dwa lata. W końcu poznaliśmy datę premiery najnowszej części serialu. 

"Peaky Blinders". Czego możemy spodziewać się w 6. sezonie?

Opublikowany trailer zdradza, że akcja będzie się rozgrywać w cieniu II wojny światowej. Tommy Shelby zmierzy się z konsekwencjami nieudanego zamachu na życie faszystowskiego polityka Oswalda Mosleya i z trudnymi rodzinnymi układami. W tej części niestety zabraknie Helen McCrory w roli ciotki Polly. Aktorka zmarła w kwietniu 2021 w trakcie trwania zdjęć. Losy bohaterki na razie nie zostały ujawnione. Najnowszy sezon będzie miał sześć godzinnych odcinków. 

 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

"Peaky Blinders". Kiedy premiera 6. sezonu?

Producenci serialu przez długi czas datę premiery 6. części utrzymywali w tajemnicy. Została ujawniona dopiero podczas odsłonięcia nowego muralu w Birmingham. Finałowy sezon rozpocznie się w niedzielę 27 lutego o godz. 21:00 na platformie BBC iPlayer oraz na kanale BBC One. Kiedy możemy spodziewać się go w Polsce? Niestety będziemy musieli poczekać na zakończenie emisji w Wielkiej Brytanii. Na Netfliksie prawdopodobnie pojawi się w połowie kwietnia. 

 

Czy to koniec "Peaky Blinders"? Sezon szósty ma być finałową częścią brytyjskiego serialu. Nie znaczy to jednak, że to koniec historii rodziny Shelbych. Twórca produkcji BBC - Steven Knight - zapowiedział pełnometrażowy film, do którego zdjęcia mają rozpocząć się w 2023 roku.

<<Reklama>> Ebooki o serialu "Peaky Blinders" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: