"Czarodziejki" przyciągały przed ekrany miliony widzów. Co słychać u aktorek i aktorów z serialu?

"Czarodziejki" biły rankingi popularności - również w Polsce. Był to także jeden z pierwszych seriali z kobiecymi rolami głównymi na czele, który zdobył taką widownię. Co dzisiaj słychać u aktorek i aktorów produkcji?

"Czarodziejki" zaczęły powstawać w Stanach Zjednoczonych u schyłku lat 90-tych. Odcinki serialu nagrywano do 2006 roku i był on w pewnym momencie jednym z najdłuższych seriali z kobiecymi rolami głównymi. Produkcja przyciągnęła przed ekran miliony. Cztery młode kobiety - posiadające nadprzyrodzone zdolności czarownice, prowadziły jednocześnie zwyczajne życie. To właśnie ono i problemy dnia codziennego, z którymi się mierzyły, pozwalały widzom utożsamiać się z serialowymi postaciami. Czarodziejski wątek dodatkowo sprawiał, że serial był ciekawszy, a także przenosił odbiorców w nieco mniej realny świat, dzięki czemu był przyjemniejszy i po prostu łatwiejszy w odbiorze. 

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

W Polsce pierwsze dwa sezony "Czarodziejek" były emitowane przez TVP1. Wszystkie odcinki swojej premiery doczekały się dopiero w latach 2006 do 2009 na Polsacie. Łącznie serial miał osiem sezonów i przez długi czas utrzymywał się na szczycie top seriali w USA, jak i Europie. Co dzisiaj słychać u gwiazd "Czarodziejek"?

Holly Marie Combs (Piper Halliwell-Wyatt)

Holly Marie Combs, czyli serialowa Piper Halliwell-Wyatt, ma obecnie 49 lat i trójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. Pod koniec kręcenia "Czarodziejek" Combs wyszła za amerykańskiego aktora Davida W. Donoho (znanego m.in. z filmów "Nocna bestia" czy "Galaxy Invader"). Para doczekała się trzech synów (Finleya, Rileya i Kelleya), ale ich małżeństwo nie przetrwało i ostatecznie rozpadło się w 2011 roku. W 2017 roku Combs na swoim instagramowym profilu ogłosiła zaręczyny z restauratorem Mikiem Ryanem, z którym pobrała się już dwa lata później. 

 

Aktorka wydaje się być w szczęśliwej, pełnej miłości relacji, którą chętnie dzieli się ze swoimi fanami na Instagramie. Poza tym nie zrezygnowała z aktorstwa, a jej kolejną głośną rolą po "Czarodziejkach" była postać Elli Montgomery (mamy Ari) w serialu "Słodkie kłamstewka", którą grała w 2010 roku. 

 

Shannen Doherty (Prudence Halliwell)

Doherty, znaną również z "Beverly Hills 90210", w serialu "Czarodziejki" widzowie pokochali za rolę najstarszej z sióstr Halliwell. Podczas trwania zdjęć do produkcji, aktorka wyszła za amerykańskiego pokerzystę Ricka Salomona (znanego chociażby z tzw. sex-taśmy z Paris Hilton - pod tytułem "1 Night in Paris"). Po nieco ponad roku trwania małżeństwa, zostało ono anulowane, a Doherty ponownie wyszła za maż dopiero w 2011 roku za producenta filmowego Kurta Iswarienko. Prasa nie opuszczała Doherty, licząc na kolejne skandale, z których na pewnym etapie swojego życia była szczególnie znana.

Aktorska kariera gwiazdy rozwijała się niezwykle szybko do ok. 2012 roku. W 2015 roku u Doherty zdiagnozowano raka piersi. Od tamtej pory aktorka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci, poruszających temat walki z nowotworem i wspierających fundacje dla kobiet z rakiem piersi. W 2016 roku Doherty poddała się zabiegowi mastektomii jednej piersi, a w 2017 roku przekazała, że rak jest już w stanie remisji. W 2019 roku aktorka usłyszała jednak od lekarzy diagnozę, którą było czwarte stadium nowotworu. Na swoim profilu na Instagramie Doherty nie kryła załamania, przez które wówczas przechodziła. Niedługo później udzieliła również wywiadu, w którym szczegółowo opowiedziała o chorobie i walce, jaką toczy. Mimo że kariera aktorska Doherty zwolniła, nie wycofała się z zawodu i dalej występuje w filmach, o czym również wspomniała podczas wywiadu, by podkreślić, że aktywność zawodowa mimo choroby jest możliwa.

 

Alyssa Milano (Phoebe Halliwell)

Kariera włosko-amerykańskiej aktorki swój prawdziwy rozkwit przeżywała w latach 90. Milano wróżono oszałamiającą karierę filmową, często powołując się przy tym także na urodę gwiazdy. W 1998 roku otrzymała nawet nagrodę Złotego Globa dla najbardziej obiecującej aktorki za rolę Samanthy Micelli w serialu komediowym "Who’s the Boss?". Mimo całkiem pokaźnej filmografii, aktorka nie podbiła jednak Hollywood w tak dużym stopniu, jak przewidywano. Dziś Milano kojarzą przede wszystkim osoby znające ją z produkcji takich jak "Strach", "Double Dragon" czy właśnie serialu "Czarodziejki". Poza aktorstwem Milano zajmowała się także muzyką, gdzie próbowała swoich sił jako piosenkarka. 

 

Rozwiedziona pod koniec lat 90., ponownie wyszła za mąż w 2009 roku. Jej wybrankiem okazał się agent gwiazd Hollywood Dave Bugliari. Para doczekała się w 2011 roku syna Milo, a następnie, trzy lata później, na świat przyszła córeczka Elizabella. Poza aktorstwem Milano zajmuje się również szeroko pojętym aktywizmem oraz działalnością charytatywną. 

 

Rose McGowan (Paige Matthews)

Rose McGowan w "Czarodziejkach" grała ukrywaną, przyrodnią siostrę bohaterek. Do serialu dołączyła dopiero w 2001 roku, czyli w momencie, w którym produkcję opuściła Prudence (Shannen Doherty). McGowan na początku XX wieku słynęła m.in. ze swojej relacji z piosenkarzem Marylinem Mansonem, z którym była zaręczona. Związek jednak nie przetrwał, co aktorka tłumaczyła imprezowym stylem życia wokalisty. W 2013 roku McGowan wyszła za mąż za artystę wizualnego Daveya Detaila, z którym rozwiodła się jednak zaledwie trzy lata później. 

McGowan jest z pewnością jedną z aktorek o ciekawej, ale jednocześnie niezwykle trudnej i przykrej biografii. Gwiazda na świat przyszła w 1973 roku w sekcie "Dzieci Boga" (znanej m.in. z molestowania seksualnego dzieci). Jak wyznała brytyjskiemu dziennikowi "The Guardian"  kolejną sektą, w której się znalazła był świat Hollywood. W 2018 roku ukazała się z kolei książka McGowan pod tytułem "Brave". Aktorka i obecnie aktywistka, opisuje w niej swoje dzieciństwo i dorastanie w sekcie, a także gwałt, którego miał dokonać na niej producent filmowy Harvey Weinstein w 1997 roku. 

Brian Krause (Leo Wyatt) 

Krause w serialu wcielał się w postać Ducha Światłości i partnera Piper (Holly Marie Combs). Po zakończeniu zdjęć do produkcji bynajmniej nie zrezygnował z aktorstwa. Po "Czarodziejkach" grał m.in. w "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "Mad Man", "Devil’s Diary", a także w popularnym amerykańskim serialu z 2018 roku - "Dynastii". W trakcie kręcenia "Czarodziejek" Krause spotykał się z Alyssą Milano, a ich romans był jednym z gorętszych tematów serialowego świata Hollywood. Aktor miał również żonę, z którą rozwiódł się jednak w 2001 roku. Poza tym, że Krause pilnie strzeże swojej prywatności i pasjonuje się grą w golfa, niewiele wiadomo na temat jego życia pozaaktorskiego. 

 

Dorian Gregory (Darryl Morris)

Słynny policjant z "Czarodziejek" ma obecnie 51 lat i po serialu nieco wycofał się z aktorstwa. U aktora, gdy miał dziewięć lat, zdiagnozowano cukrzycę typu 1, a obecnie temat walki z chorobą porusza na mediach społecznościowych czy jako mówca motywacyjny. Gregory wspiera również program do walki z AIDS. Poza tym aktor razem ze swoją siostrą działa w branży muzycznej.

 
Więcej o: