Widzieliście już "Oszusta z Tindera"? Te dokumenty Netfliksa też powinniście zobaczyć

"Oszust z Tindera" to historia kobiet, które przez internetową znajomość spłacają swoje długi do dziś. Film szybko stał się hitem i wzbudził ogromne emocje. Tuż po nim do najchętniej oglądanych produkcji dołączył miniserial "Kim jest Anna?", również poruszajacy temat manipulacji i oszustw. Szukacie jeszcze innych ciekawych dokumentów na Netfliksie? Te pozycje warto zobaczyć.

Mówi się, że od miłości najkrótsza droga do nienawiści. W tym przypadku, droga była naprawdę krótka. Cecilie Fjellhoy, Pernilla Sjoholm i Ayleen Charlotte to ofiary Simona Levieva, czyli mężczyzny podszywającego się pod "króla diamentów". Główny bohater "Oszusta z Tindera" tak naprawdę nazywa się Shimon Hayut. Wylicza się, że w sumie 31-latek wyłudził od swoich ofiar miliony dolarów. Wszystko po to, aby prowadzić luksusowe życie.

Zobacz wideo "Kim jest Anna?" [ZWIASTUN]

Film dokumentalny zrealizowany przez Netfliksa sprawił, że zaczęły się też zgłaszać inne kobiety, oszukane przez Hayuta. W tym prawdopodobnie pierwsza ofiara, którą oszukał już… 12 lat temu. - To trwało z 3 lata, myślałam, że to czas, w którym pójdę do więzienia. To był bardzo drogi proces, miałam dobrego prawnika. To było okropne. Po czasie Simon dalej mówił to samo, że wszystko się ułoży, że prześle mi pieniądze na prawnika. Powiedziałam, żeby nigdy więcej nie dzwonił i tak też się stało – opowiedziała Courtney Simmons Miller niegdyś przyjaciółka Hayuta. Nie będziemy zdradzać wszystkiego. Jeśli jeszcze nie widzieliście "Oszusta z Tindera", koniecznie nadróbcie. A co dalej? 

„Oszust z Tindera" jednym z najciekawszych dokumentów na Netflix. Sprawdź inne produkcje na platformie

Jakie dokumenty na Netfliksie warto zobaczyć? Polecamy te filmy i seriale: 

  • "Ostatni taniec" (2020), reż. Jason Hehir

"Ostatni taniec" to historia Chicago Bulls i Michaela Jordana, którzy w latach 1997-1998 pod wodzą Phila Jacksona walczyli o swój szósty tytuł NBA w ciągu ośmiu lat. Dokument przedstawia materiały wcześniej nieopublikowane i opowiada, w jakich nastrojach legenda koszykówki spędza ostatnie lata w drużynie popularnych "Byków".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

  • "David Attenborough: Życie na naszej planecie" (2020), reż. Alastair Fothergill , Jonathan Hughes, Keith Scholey

To film opowiadający historię 93-letniego Davida Attenborougha. Mężczyzna zmierzył każdy kontynent, badając dzikie miejsca na Ziemi. Dokument przedstawia życie wielu stworzeń i analizuje wyzwania, przed jakimi stoi nasza planeta.

  • "Formuła 1: Jazda o życie" (2019), reż. Asif Kapadia

Nie film, a 10-odcinkowy serial, który wciągnął nie tylko miłośników królowej motorsportu -Formuły 1. Produkcja pokazuje, jak wyglądają kulisy wyścigów. Nie tylko od strony sportowej, ale także od strony walki o miejsce w biznesie wartym miliardy dolarów.

  • "Ciemne strony rybołówstwa" (2021), reż.: Ali Tabrizi

Chcecie wiedzieć, jak ludzie niszczą środowisko morskie? Ali Tabrizi planował nakręcić film o pięknie oceanu. Finalnie zdecydował się na przedstawienie historii o odpadach wyniszczających środowisko morskie, nieodwracalnych szkodach spowodowanych trałowaniem dennym i przyłowami, a także praktykami łowieckimi.

  •  "Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego" (2018), reż. Ireneusz Dobrowolski

W latach 60. XX wieku nikt nie słyszał o Stanisławie Szukalskim, dopóki Glenn Bray nie trafił na książkę z twórczością Polaka. Prace Szukalskiego zostały uznane za cuda, które wyprzedzały swoją epokę.

  • "Kamerzysta na Kubie" (2017), reż. Jon Alpert

Jon Alpert przez 40 lat dokumentował życie na Kubie, przemiany w społeczeństwie i podejście ludzi. Historia pokazuje jak z pozoru małe przyjemności, potrafią cieszyć bohaterów filmu.

  • "Tańcząc z ptakami" (2019), reż. Huw Cordey

Film wywodzący się z tej samej wytwórni, co produkcja Davida Attenborougha. Reżyser przenosi nas tym razem w głąb lasów tropikalnych, gdzie można spotkać jedyne w swoim rodzaju rytuały godowe rajskich ptaków.

  •  "Czego nauczyła mnie ośmiornica" (2020), reż. Pippa Ehrlich, James Reed

Nurkujący w Atlantyku, nieopodal brzegów południowej Afryki, Craig Foster trafia na młodą ośmiornicę. Forster zaczął spotykać się z nią każdego dnia, czym zdobył jej zaufanie. Sam poznał zasady funkcjonowania dzikiego świata morskiego. Film został otrzymał nagrodę Oscar i sześć innych wyróżnień.

  •  "Nasza planeta" (2019), reż. Huw Cordey, Sophie Lanfear

Produkcja w pełni poświęcona Ziemi i organizmom na niej żyjącym. Przeprowadzi nas przez mroźne tereny kół podbiegunowych, lasy tropikalne, gorącą Afrykę i wiele innych miejsc. Zgromadzone kadry przedstawiają piękno natury, która poradzi sobie bez człowieka. Ale czy człowiek poradziłby sobie bez dóbr Ziemi?

  •  "Ikar" (2017), reż. Bryan Fogel

Ostatni z przygotowanych przez nas filmów zahacza o ciemną stronę sportu. Amerykański kolarz Bryan Fogel bada aferę dopingową, która dotknęła m.in. świata kolarskiego. Materiał pokazuje też, jak daleko posuną się niektóre kraje, aby poprawić wyniki swoich reprezentantów.

Zobacz też: Książki, które trzeba przeczytać w 2022 r. Spis książek do przeczytania

Więcej o: