Za przedłużeniem koncesji naziemnej TVN7 zagłosowali Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Elżbieta Więcławska-Sauk i Andrzej Sabatowski, a przeciw prof. Janusz Kawecki.
Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
By wniosek przeszedł, potrzebna jest większość 4/5 głosów. W skład KRRiT wchodzi pięcioro członków. We wcześniejszych głosowaniach Sabatowski był przeciw przedłużeniu koncesji. Oficjalnie KRRiT tak długo zwlekała z podjęciem decyzji w tej sprawie przez wątpliwości związane ze strukturą właścicielską TVN-u, który należy do amerykańskiej firmy Discovery.
Jeżeli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłużyłaby koncesji dla TVN7 do 25 lutego, kanałowi pozostałoby nadawanie drogą satelitarną na mocy koncesji holenderskiej, o którą niedawno się postarała. Znikłby jednak z multipleksu naziemnego MUX-2, obejmującego zasięgiem prawie całą Polskę. KRRiTV mogłaby wtedy rozpisać konkurs na to miejsce.
Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku w przypadku odnowienia koncesji dla kanału TVN24. Wtedy była organizowana akcja informacyjna, apele m.in. środowiska dziennikarskiego o przedłużenie koncesji i protesty na ulicach. Teraz także do KRRiTV miało wpłynąć ok. 15 tys. listów w interesie TVN7.
Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN7 na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku, więc rozpatrzenie go trwało wyjątkowo długo. Dotychczas nie było przypadku, w którym KRRiT nie przedłużyła istniejącej koncesji naziemnej pomimo spełnienia wszystkich warunków przez nadawcę.