TVN7 wreszcie z koncesją. Jeden z członków KRRiTV w końcu zmienił zdanie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła o kolejne 10 lat koncesję naziemną kanału TVN7. Ta miała wygasnąć za kilka dni 25 lutego. Inaczej niż dotychczas zagłosował Andrzej Sabatowski.

Za przedłużeniem koncesji naziemnej TVN7 zagłosowali Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Elżbieta Więcławska-Sauk i Andrzej Sabatowski, a przeciw prof. Janusz Kawecki.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

KRRiTV przedłużyła koncesję TVN7, w przeciwnym razie zostawała telewizja satelitarna

By wniosek przeszedł, potrzebna jest większość 4/5 głosów. W skład KRRiT wchodzi pięcioro członków. We wcześniejszych głosowaniach Sabatowski był przeciw przedłużeniu koncesji. Oficjalnie KRRiT tak długo zwlekała z podjęciem decyzji w tej sprawie przez wątpliwości związane ze strukturą właścicielską TVN-u, który należy do amerykańskiej firmy Discovery. 

Jeżeli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłużyłaby koncesji dla TVN7 do 25 lutego, kanałowi pozostałoby nadawanie drogą satelitarną na mocy koncesji holenderskiej, o którą niedawno się postarała. Znikłby jednak z multipleksu naziemnego MUX-2, obejmującego zasięgiem prawie całą Polskę. KRRiTV mogłaby wtedy rozpisać konkurs na to miejsce.

Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku w przypadku odnowienia koncesji dla kanału TVN24. Wtedy była organizowana akcja informacyjna, apele m.in. środowiska dziennikarskiego o przedłużenie koncesji i protesty na ulicach. Teraz także do KRRiTV miało wpłynąć ok. 15 tys. listów w interesie TVN7. 

Zobacz wideo Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN7 na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku, więc rozpatrzenie go trwało wyjątkowo długo. Dotychczas nie było przypadku, w którym KRRiT nie przedłużyła istniejącej koncesji naziemnej pomimo spełnienia wszystkich warunków przez nadawcę.

Więcej o: