''Wojenne dziewczyny'' sezon 5 - kiedy premiera i gdzie oglądać?

5 sezon serialu "Wojenne dziewczyny'' to jedna z bardziej wyczekiwanych premier przez wiernych fanów. Sprawdzamy kiedy będzie premiera nowych odcinków i gdzie oglądać serial.

Serial "Wojenne dziewczyny", nadawany od 2017 roku, od samego początku cieszy się sporą popularnością i doczekał się już czterech sezonów. Główne bohaterki - pochodzące z różnych środowisk: Ewa, Marysia oraz Irka, których młodość przypada na trudne czasy II wojny światowej, muszą zmierzyć się z niemieckim okupantem. Wstępując do podziemnego ruchu oporu, biorą udział w akcjach małego sabotażu, ratują żydowskie dzieci jak również likwidują kolaborantów oraz okupantów. Jak potoczą się dalsze losy tych dzielnych, młodych kobiet po stracie jednej z nich? Tego dowiemy się w kolejnym, piątym sezonie ''Wojennych dziewczyn''.

''Wojenne dziewczyny'' sezon 5. Kiedy premiera nowych odcinków?

Fani serii z pewnością nie mogą doczekać się kolejnego sezonu. Zastanawiasz się, czy już wiadomo, kiedy odbędzie się premiera 5 sezonu serialu ''Wojenne dziewczyny''? Od lipca 2021 roku trwają intensywne prace nad serialem, lecz póki co, konkretna data premiery nowego sezonu nie jest jeszcze znana. Przypuszczalnie będzie to jesień 2022 roku.

Zobacz wideo Nie tylko Christine Baranski. Aktorki i aktorzy z polskimi korzeniami

"Wojenne dziewczyny". Gdzie oglądać?

Gdzie można obejrzeć serial? ''Wojenne dziewczyny'' mogliśmy oglądać w TVP 1, w każdą niedzielę o godzinie 20:15. Sezon piąty tego serialu również będzie emitowany na tym kanale. Dodatkowo dostępny jest on online na TVP VOD, zaś trzy pierwsze sezony zobaczymy również na platformie Netflix.

"Wojenne dziewczyny". Obsada serialu 

Reżyserem ''Wojennych dziewczyn'' jest Michał Rogalski znany choćby z produkcji takich jak "O mnie się nie martw" czy ''Ostatnia akcja''.  Obsadę samego serialu tworzy wielu uznanych aktorów. Wśród nich zobaczymy między innymi: Danutę Stenkę, Jowitę Budnik, Tomasza Schimscheinera, Michała Chorosińskiego czy Marię Dębską.

W rolach głównych występują:

  • Marta Mazurek jako Irka Szczęsna
  • Vanessa Aleksander jako Ewa Fronczak
  • Aleksandra Pisula jako Marysia Joachim
  • Maja Szopa jako Nitka

Zobacz też: "Lombard. Życie pod zastaw" sezon 10: na kiedy zaplanowano premierę popularnego serialu TV Puls?

Więcej o: