Netflix pokazał pierwszy zwiastun polskiego serialu fantasy. Tak wyglądają "Krakowskie potwory"

"Krakowskie potwory" to serial inspirowany słowiańską mitologią. Opowiada o młodej studentce medycyny, której bardzo zależy na tym, by zrobić błyskotliwą karierę. Niespodziewanie zostaje wciągnięta w tajemniczą intrygę, w której efekcie przyjdzie jej się zmierzyć z żądnymi krwi potworami. Produkcję na Netfliksie obejrzeć będzie można już od 18 marca.

Jak można wywnioskować po sugestywnym tytule, "Krakowskie potwory" to polski serial, którego akcja osadzona została w Krakowie. Jego pomysłodawczynią jest Kasia Adamik (córka Agnieszki Holland), która całą serię wyreżyserowała razem z Olgą Chajdas (znana m.in. z pracy nad "Watahą"). Główną scenarzystką jest Magdalena Lankosz, która współpracowała nad scenariuszami z Anną Sieńską i Gają Grzegorzewską.

Zobacz wideo Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

Pierwszy zwiastun polskiego serialu fantasy od Netfliksa

W głównej roli wystąpiła młoda aktorka Barbara Liberek. Wciela się w Alex, świeżo upieczoną studentkę medycyny, która dostała się do prestiżowego Collegium Medicum w Krakowie. Dziewczyna wychowała sie na wsi i udało jej się stamtąd wyrwać dzięki swojej ambicji i determinacji - a to dopiero pierwszy etap jej planu na wielką karierę. Wydawać się może, że wszystko idzie po jej myśli, kiedy światowej sławy patolog, profesor Zawadzki, wybiera ją do elitarnej grupy studentów, którzy z nim prowadzą badania naukowe.

Zobacz wideo Pierwszy zwiastun polskiego serialu fantasy od Netfliksa. Tak wyglądają "Krakowskie potwory"

Po jakimś czasie Alex odkrywa, że jej nowe stowarzyszenie zajmuje się czymś zupełnie innym, a badania to tylko przykrywka. W ciągu zaskakujących wydarzeń dziewczyna zostaje wplątana w mistyczną intrygę i musi stawić czoło pradawnym słowiańskim potworom i żadnym krwi bóstwom. Jak zapewniają twórcy, serial to "uniwersalna opowieść o młodej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą". Serial skierowany jest do młodego widza.

Poza Liberek na ekranie pojawią się: Andrzej Chyra, który wciela się w postać Profesora Zawadzkiego, Stanisław Linowski - Lucky oraz Małgorzata Bela jako strzegący głównej bohaterki Aitwar. W obsadzie poza nimi występują także: Mateusz Górski (Antoni), Kaja Chan (Hania), Maja Chan (Basia), Daniel Namiotko (Gigi), Staszek Cywka (Birdy), Anna Paliga (Iliana), Eryk Pratsko (Chłopiec), Małgorzata Rożniatowska (Babcia Alex), Małgorzata Gorol (Jagna), Wojciech Brzeziński (Robert), Julia Wyszyńska (Ewa). W serialu zobaczymy również m.in. Magdalenę Koleśnik, Ninę Tarczyńską, Jakuba Rędziaka, Ewelinę Żak czy Magdaleną Osińską.

Więcej o: