Bartłomiej Topa z główną rolą w komediowym "Powrocie". Już na początku umiera

Padł ostatni klaps na planie serialu komediowego "Powrót". Główną rolę w produkcji gra Bartłomiej Topa, a twórcy nie bez kozery zapewniają, że takiego projektu jeszcze w Polsce nie było. Główny bohater, czterdziestoletni Jan nagle umiera na zawał serca, ale... zmartwychwstaje.

Scenariusz do nietypowego serialu napisał Krzysztof Rak, który wcześniej stworzył scenopisy do tak uznanych polskich filmów jak "Bogowie" i "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". W głównej roli Jana występuje Bartłomiej Topa, któremu towarzyszą między innymi Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Walach, Maria Dębska i Matylda Giegżno.

Zobacz wideo Reżyser "Klangora" o tym, dlaczego aktorzy zagrali tak autentycznie: Bohaterzy stawali przed trudnymi wyborami

Serial komediowy, jakiego w Polsce nie było

To będzie historia faceta, któremu śmierć przemeblowała życie. Po zmartwychwstaniu jest początkowo euforyczny. Odkrywa jednak, że jego śmiercią nikt się nie zmartwił, a jego dotychczasowe życie szybko trafiło na śmietnik. Zastanawia się, czy w ogóle się ujawnić. My zastanawiamy się, dlaczego akurat on zmartwychwstał. Czy jego niespodziewany powrót cokolwiek zmieni?

>>> Więcej wiadomościze saita filmu na Gazeta.pl<<<

Bartłomiej Topa przekonuje: "Jestem przekonany, że to będzie wyjątkowy serial, który zainspiruje, ale też będzie bawił i wywoła emocje, których żaden inny serial jeszcze nie wywołał". Krzysztof Rak nie tylko jest autorem scenariusza, pełnił także funkcję producenta kreatywnego "Powrotu". O projekcie opowiada:

Ostatnie dwa lata dla wielu ludzi były punktem zwrotnym, w którym zaczęli myśleć o poważnych zmianach w swoim życiu. Jednak jak bywa z tego typu postanowieniami, większość z nas niewiele zrobiła. O tym jest POWRÓT. O całym naszym popapranym świecie, który ciągle testuje naszą wytrzymałość. To historia o potrzebie odrodzenia i prawdziwej wolności, która zmienia nasze życie na lepsze. 'Powrót' to pozytywna opowieść, która może skłonić do zastanowienia. A przy sposobności na pewno rozbawić.

Wszystkie odcinki wyreżyserował Adrian Panek ("Daas", "Wilkołak"). Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska ("Hiszpanka"), za scenografię Daria Dwornik ("Kruk"), a za kostiumy Małgorzata Fudala ("Klangor"). Producentem serialu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

 

Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska, dodaje: "Utrzymany w konwencji czarnej komedii serial to produkcja, jakiej na naszym rynku jeszcze nie było. Temat 'z zaświatów', zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwe dialogi i barwna obsada. Postać zwykłego faceta który 'odrodzi się' na nowo, to rola jakby napisana dla Bartka Topy. Jego aktorski warsztat jest niebywały i cieszy nas, że to właśnie on zagra główną rolę. Sama historia POWROTU idealnie wpisuje się w czas, kiedy przez pandemię niejednokrotnie weryfikujemy nasze podejście do życia, szukamy w nim nowych priorytetów, sensu, postanawiamy je odmienić". Informacja o szczegółowej dacie premiery już wkrótce. Serial produkcji oryginalnej CANAL+ będzie można obejrzeć na antenie CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com.

Więcej o: