"Dziewięć dni" na VOD

Nagrodzona na festiwalu Sundance mieszanka dramatu i fantasy już od 28 lutego na wybranych platformach VOD.

To pełnometrażowy debiut reżyserski Edsona Ody, wielokrotnie nagradzanego twórcy reklam, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Urodzony i wychowany w Korei Południowej Oda stworzył swój pierwszy film inspirując się tragicznym wydarzeniem z dzieciństwa – samobójczą śmiercią ukochanego wuja. Produkcja opowiada historię specyficznego "urzędnika", który dopuszcza ludzkie dusze do narodzin i ma tytułowe dziewięć dni na wybranie jednej z każdej grupy. Premiera VOD filmu "Dziewięć dni" na wybranych platformach w Polsce już w poniedziałek 28 lutego.

Zobacz wideo Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

"Zwiewny i sugestywny film o sensie życia"

Film "Dziewięć dni" opowiada historię Willa, tajemniczego odludka, który obserwuje życie ludzi przez ekrany telewizorów. Gdy umierają, bohater musi zadecydować, która z nienarodzonych dusz przyjdzie na świat jako kolejny człowiek. Po spotkaniu jednej z kandydatek, Emmy, bohater będzie musiał pogodzić się ze swoją własną egzystencją i rolą we wszechświecie. Tytułowe dziewięć dni odnosi się do czasu trwania procesu, podczas którego każdy z kandydatów musi wykazać, że zasługuje na zajęcie kolejnego miejsca na Ziemi.

"Nokautujący debiut reżyserski Edsona Ody, 'Dziewięć dni', to zwiewny i sugestywny film o sensie życia, dopełniony przez fenomenalną kreację Winstona Duke'a" – pisze o produkcji Rotten Tomatoes.

Aktualne informacje znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Film jest pełnometrażowym debiutem reżysera, Edsona Ody ("Malaria"). W obsadzie pojawili się Winston Duke ("To my"), Zazie Beetz ("Joker"), Bill Skarsgård ("Diabeł wcielony") i Benedict Wong ("Doktor Strange"). Produkcja zjednała sobie uznanie krytyków podczas festiwalu Sundance i otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz.

Premiera VOD filmu "Dziewięć dni" w Polsce już w poniedziałek 28 lutego na platformach: Apple TV, Chili, Google Play, Loomi by Opera, Orange VOD, Multimedia, Play Now, Player+, Premiery Canal+, Rakuten TV, Vectra.

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule: