Robert Pattinson, tak jak wiele wampirów, zmienił się w nietoperza. "Batman" w kinach

Długo trzeba było czekać na premierę nowego Batmana. Tym razem maskę założył Robert Pattinson, któremu do tej pory największą popularność przyniosła seria filmowa "Zmierzch".

Który kostium poprzednich Batmanów najlepiej pasował na Roberta Pattinsona? Między innymi na to pytanie odpowiadamy w nowym odcinku "POPkultury". Zobaczcie:

Zobacz wideo Robert Pattinson w pelerynie. Bardzo długo oczekiwana premiera wreszcie wchodzi do kin

Robert Pattinson: Ten kostium jest zadziwiający

Wiadomość o tym, że Robert Pattinson zastąpi Bena Afflecka w roli Batmana, wzbudziła wyjątkowo wiele emocji. Teraz przekonamy się, jak aktor znany m.in. z roli Cedricka Digorry'ego w filmie "Harry Potter i Czara Ognia", wampira Edwarda Cullena w "Zmierzchu" czy Thomasa Howarda w "Lighthouse", poradzi sobie w kostiumie superbohatera. Aktor w jednym z wywiadów mówił o nim tak:

Natychmiast czujesz się w nim bardzo potężny. Ten kostium jest zadziwiający - to coś niezwykle trudnego do ubrania, więc cała ceremonia wchodzenia w niego wygląda dość upokarzająco. Pięć osób próbuje cię w to wbić. Kiedy już się uda, myślisz sobie: Tak, czuję siłę, czuję moc, mimo że ktoś musiał wcisnąć mi do nogawek pośladki. Próbujesz znaleźć sposób, żeby wszystko jakoś zrównoważyć - jednocześnie wnieść coś nowego, nie odstraszyć ludzi i być w stanie pracować pomimo ograniczeń kostiumu.

Władimir PutinNetflix wstrzymuje wszystkie produkcje i inwestycje w Rosji

W obsadzie filmu Matta Reevesa są też m.in. Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, Andy Serkis w roli Alfreda Pennywortha, Jeffrey Wright grający komisarza Gordona oraz ucharakteryzowany nie do poznania Colin Farrell jako Pingwin.

W programie wspominamy także o nominowanej do trzech Oscarów "Córce" i nowym serialu "Układanka" z Toni Collette i Bellą Heathcote. 

Pisarz Szczepan Twardoch laureat Nagrody im. Kazimierza KutzaTwardoch beszta Niemców za pacyfizm: Hasło 'Żadnej wojny' to obelga dla Ukrainy

4 lutego do kin wchodzi też m.in. "Cyrano" z Peterem Dinklagem w roli głównej, polska "Sonata" i norweska "Zakazana miłość".

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: