Player niespodziewanie zmienia ramówkę, nowe programy i bajki. W szczytnym celu

To będzie inny miesiąc, niż wszyscy sobie wyobrażali jeszcze kilka tygodni temu. Radość związana ze startem ramówki, kolejnych serialowych premier ustąpiła poczuciu bezsilności wobec otaczającej wszystkich rzeczywistości. Player jako największy serwis lokalny miał szansę od razu zareagować na sytuację, w której znalazła się nie tylko Europa, ale też cały świat.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Żołnierze uderzyli zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Ukraińska armia stawia twardy opór, ale sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy relację na żywo.

Zobacz wideo Kijowska orkiestra zagrała koncert na Placu Niepodległości w ramach akcji "Wolne Niebo"

W związku z tym ten miesiąc z pewnością upłynie użytkownikom serwisu pod znakiem śledzenia informacji z Ukrainy czy odkrywania kultury ukraińskiej. Nie zabraknie też dobrego kina oraz rozrywki, które mamy nadzieję choć na chwilę pozwolą oderwać myśli od tego, co dzieje się za wschodnią granicą.

Player.pl zmienia ramówkę #SILNIRAZEM

27 lutego - zaledwie dwa dni po wydarzeniach, które zatrzymały cały świat - Player, z myślą o docierających do Polski uchodźcach wojennych, których liczba z godziny na godzinę rośnie, włączył ukraiński kanał informacyjny – Ukraina 24. Dostępny dla wszystkich, na każdym urządzeniu, bez opłat, bez logowania

Pragnąc przywrócić choć małą iskierkę radości w oczach dzieci uchodźców, Player przygotował dla najmłodszych zza wschodniej granicy kolekcję najlepszych bajek dla dzieci z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Nie byłoby to możliwe bez uprzejmości i zaangażowania grupy medialnej Paramount (dawniej ViacomCBS), która podzieliła produkcjami znanymi z anteny Nickelodeon całkowicie bez opłat. To dzięki niej przebywające w Polsce dzieci z Ukrainy już od wtorku 8 marca będą mogły oglądać przygody „Dory", „Psiego patrolu" oraz „SpongeBoba" – za darmo, bez logowania.

WSPIERAJMY UKRAIŃSKIE DZIEDZICTWO

1 marca w serwisie zadebiutował cykl krótkich filmów dokumentalnych poświęconych ukraińskiemu dziedzictwu. Dzieje Ukrainy były i są trudne, pełne zarówno momentów bólu i cierpienia, jak i bohaterstwa i siły, które dają nadzieję na przyszłość. „Silni razem" to projekt mający na celu dbanie o dziedzictwo kulturowe Ukrainy i budowanie świadomości historycznej. Składa się z cyklu krótkich filmów poświęconych ukraińskiej kulturze, tradycjom i zwyczajom ludowym od ich początków po dzień dzisiejszy. Każdy film odtwarza etniczny obraz konkretnego regionu Ukrainy od Charkowa po Krym.

Filmy dokumentalne 

„WIDMO WOJNY. DRAMAT W UKRAINIE" 1&2 – JUŻ DOSTĘPNY, OD 8 MARCA

Od października 2021 roku Rosja gromadzi swoje wojska przy granicy z Ukrainą. Pod koniec stycznia 2022 r. było to ponad 120 tysięcy żołnierzy. Zachód zapowiada, że w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę odpowie w zdecydowany sposób.

Siedem lat od aneksji Krymu przez Rosję i wybuchu wojny między wojskami ukraińskimi a wspieranymi przez Moskwę separatystami w Donbasie, Rosja grozi nowym atakiem. Europa obawia się eskalacji konfliktu i wraz ze Stanami Zjednoczonymi wzywa Władimira Putina do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Dlaczego tak duży europejski kraj, jak Ukraina, aspirujący w przyszłości do Unii Europejskiej, przez lata jest wikłany w wojnę? Czy uda się uniknąć eskalacji konfliktu? W dwuczęściowym dokumencie "Widmo wojny. Dramat w Ukrainie", zrealizowanym w 2021 r., twórcy szukają odpowiedzi na te pytania. W filmie poza wywiadem z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim zobaczymy rozmowy z amerykańskimi, rosyjskimi i europejskimi politykami, dziennikarzami i obserwatorami, którzy pomagają nam zrozumieć, jak ważna jest przyszłość Ukrainy dla bezpieczeństwa Europy.

„WYZNAWCY PUTINA. NOWY ROSYJSKI PATRIOTYZM" – JUŻ DOSTĘPNY, OD 8 MARCA

Gdy Rosja stoi w obliczu rosnącej międzynarodowej izolacji, wyznawcy Putina są oddani obronie, wspieraniu i promowaniu go za granicą. Władimir Putin dał jasno do zrozumienia, że jego ideą jest odbudowanie potęgi rosyjskiego imperium. To zadanie rozpisane dla wszystkich obywateli, także tych mieszkających poza jej granicami. Film opowiada o grupie rosyjskich nacjonalistów mieszkających w Australii, którzy konsekwentnie próbują realizować wizję prezydenta Rosji. To ludzie, którzy są zdeterminowani, by prowadzić wojnę propagandową mającą spowodować w Australii zmianę nastawienia opinii publicznej do Rosji.

„IGRAJĄC Z NIEDŹWIEDZIEM" – JUŻ DOSTĘPNY, OD 8 MARCA

Aleksiej Nawalny jest dla Władimira Putina wrogiem numer jeden. Australijski reportażysta Eric Campbell analizuje wydarzenia, które doprowadziły do aresztowania i procesu opozycjonisty. Przygląda się też masowym protestom, które towarzyszą tym wydarzeniom.

Nawalny jest teraz na łasce Władimira Putina, ale po przybyciu do Rosji opozycjonista i jego zespół opublikowali wideo, w którym prezydenta oskarżono o korupcję. - Nie chcemy, żeby myślał, że się go boimy i że wyjawimy jego najgorszą tajemnicę podczas pobytu za granicą - mówił Nawalny w nagranym wcześniej wideo. Film pokazuje tajny pałac Putina, którego budowa miała kosztować 1,5 miliarda dolarów. - Ten pałac został zbudowany dla Putina przez oligarchów. Jest tak drogi, że to prawdopodobnie największa łapówka w historii - podkreśla doradczyni Nawalnego Maria Piewczich. Od premiery filmu i aresztowania opozycjonisty przez Rosję przetacza się fala bezprecedensowych protestów, być może wyznaczając punkt zwrotny w historii Nawalnego, Putina i całego kraju.

„MICHAIŁ GORBACZOW – CZŁOWIEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT…" 1&2 – JUŻ DOSTĘPNY, OD 8 MARCA

Film patrzy ze świeżej perspektywy na życie oraz polityczną karierę Michaiła Gorbaczowa. W szczerej rozmowie Gorbaczow opowiada o długim procesie dochodzenia do władzy. Snuje także rozważania na temat gruntownych zmian, do których doszło w kraju na skutek jego reform. W pierwszej części filmu "Gorbaczow. Człowiek, który zmienił świat" wypowiadają się znani politycy, starzy przyjaciele oraz wrogowie tytułowego bohatera. Jak wspominają pierwszego i ostatniego sowieckiego prezydenta? Film otrzymał prestiżową nagrodę na Światowym Festiwalu w Banff, Kanadzie oraz Złoty Glob na Światowym Festiwalu w Hamburgu

Seriale na Player.pl w marcu 

„TAJEMNICA ZAWODOWA 2" 

Świetnie przyjęty serial „Tajemnica zawodowa" wraca z drugim sezonem z premierą w Playerze! W drugiej serii Julia uwalnia się z toksycznych więzi, jakie łączyły ją z wiarołomnym mężem i jego kochanką. Jednak wolność ma swoją cenę. Człowiek, którego dotąd broniła jako ojca swoich dzieci, teraz staje się jej wrogiem. Jak walczyć z kimś, kogo się zna najlepiej? Kim okaże się Kinga Górska, z którą dotąd Julia walczyła? Do obsady dołączają: Katarzyna Herman, Dorota Chotecka, Mateusz Rusin, Karolina Porcari i Marcin Czarnik. Premierowy odcinek w każdy wtorek tylko w player.pl.

„BEHAWIORYSTA" 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią czekać na kolejny odcinek ulubionego serialu. W Playerze dostępny już jest cały sezon „Behawiorysty" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Serialu, który już na starcie rozbił bank i nadal należy do najpopularniejszych w serwisie. Remigiusz Mróz – twórca najpopularniejszych bestsellerów w Polsce – zaprasza do spotkania ze swoim kolejnym bohaterem, Gerardem Edlingiem. Czy odważysz się mu odmówić? Na ekranie również: Krystian Pesta, Katarzyna Dąbrowska, Mirosław Haniszewski, Anna Mrozowska, Magdalena Czerwińska, Rafał Zawierucha, Maria Sobocińska, Anna Próchniak, Ewa Kolasińska i inni

 

Programy rozrywkowe 

„MASK SINGER" – JUŻ DOSTĘPNY, OD 5 MARCA

W sobotę 5 marca wystartowało show, jakiego w Polsce jeszcze nie było. W „Mask Singer" śpiewają ludzie znani z pierwszych stron gazet: aktorzy, muzycy, celebryci, sportowcy, dziennikarze i politycy. Ich tożsamość jest jednak ukryta pod oszałamiającymi przebraniami. Kto kryje się pod maską? To śledztwo, które co tydzień przeprowadzą użytkownicy Playera, a w rozwiązaniu tej emocjonującej zagadki pomagać im będzie czwórka detektywów: Kuba Wojewódzki, Julia Kamińska, Joanna Trzepiecińska i Kacper Ruciński. Program poprowadzi Michał Meyer. Śledztwo czas rozpocząć! A kolejny jego etap w każdą sobotę w Playerze.

„PRZEZ ATLANTYK" – JUŻ DOSTĘPNY, OD 2 MARCA

To nie będzie rejs luksusowym jachtem. Podróż ma zająć kilka tygodni i zakończyć się u wybrzeży Gwadelupy. Załoga wyruszy z Gran Canarii. Formuła programu jest niezwykle prosta: na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi, musi zmieścić się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć Atlantyk. Jak pośrodku oceanu poradzą sobie Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr „Liroy" Marzec i Zygmunt Miłoszewski? Czy uda im się współpracować, by bezpiecznie i w wyznaczonym terminie dotrzeć do celu? Odpowiedź, co środa w Playerze.

„MASTERCHEF JUNIOR" – NOWY SEZON JUŻ DOSTĘPNY, OD 6 MARCA

Noże w dłoń i do dzieła! Saltimbocca, tatar z selera, okoń morski, faszerowane warzywa, ravioli z płynnym żółtkiem czy dania z kukurydzy to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekają młodych kucharzy w siódmej edycji „MasterChef Junior". Obok Anny Starmach i Michela Morana w roli jurora zadebiutuje Tomasz Jakubiak, prowadzący programy kulinarne w Canal+ Kuchnia. Premierowy odcinek w każdą niedzielę po 20:00.

„KUBA WOJEWÓDZKI" – NOWY SEZON JUŻ DOSTĘPNY, OD 1 MARCA

Wtorkowe wieczory znów należą do najbardziej kontrowersyjnego showmana w Polsce. Kuba Wojewódzki rozdaje karty w swoim autorskim programie i dowodzi, że jeśli chodzi o talk-show, to w naszym kraju nie ma sobie równych. Na nowych kanapach posadzi kolejnych gości, wśród których tradycyjnie nie zabraknie gwiazd z pierwszych stron gazet, bohaterów masowej wyobraźni z przestrzeni internetowej oraz aspirujących do tego grona. Jedno jest pewne – wizyta w tym programie i rozmowa ze znanym z ciętego języka i riposty prowadzącym to wyzwanie, którego podejmują się nieliczni. Tradycyjnie w Playerze na fanów programu czeka „Kuba Wojewódzki. Ciąg dalszy", czyli dodatkowe materiały, które nie weszły na antenę.

Nowe filmy w pakiecie filmowym

„SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER" – OD 11 MARCA

Kontynuacja debiutu fabularnego Jana Komasy. Film opowiada historię Tomka (Maciej Musiałowski), studenta prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który zostaje wydalony z uczelni za plagiat. Postanawia jednak ukryć ten fakt przed światem i nadal korzystać z finansowego wsparcia państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa, w której skrycie się podkochuje.

„BOTOKS" – OD 11 MARCA

Bardzo głośny i bardzo kontrowersyjny film Patryka Vegi. Przerażający obraz stanu polskiej służby zdrowia przedstawia losy czterech kobiet: ratowniczki medycznej Danieli (Olga Bołądź), lekarki SOR-u doktor Beaty Winkler (Agnieszka Dygant), ginekolog, specjalistki od aborcji Magdy (Katarzyna Warnke) i będącej chirurgiem doktor Patrycji Banach (Marieta Żukowska). A także ich współpracowników oraz bliskich, w których wcielają się pozostali ulubieńcy reżysera: Piotr Stramowski, Sebastian Fabijański, Tomasz Oświeciński, Janusz Chabior.

„PAN T." – OD 18 MARCA

Obraz osadzony w Warszawie w 1953 roku. Stolica podnosząca się z powojennych ruin to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. (Paweł Wilczak) – uznany pisarz mieszkający w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabiera tempa, gdy władze zaczynają podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, a ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno jest zachować powagę.

"PITBULL" - TRYLOGIA OD 18 MARCA

Już w marcu użytkownicy Playera będą mogli wejść w różnorodny świat, kultowego już „Pitbulla". „Pitbull. Nowe porządki" oraz „Pitbull. Niebezpieczne kobiety" przypomną, za co fani dobrego kina pokochali Patryka Vegę, a także przełomową rolę w karierze Piotra Stramowskiego. Z kolei „Pitbull. Ostatni pies" w reżyserii mistrza gatunku Władysława Pasikowskiego zaoferuje nam powrót „Despero" (Marcin Dorociński), debiut aktorski Doroty „Dody" Rabczewskiej, a także to, co w "Pitbullu" najlepsze – wartka akcja.

„CIEMNO, PRAWIE NOC" – OD 25 MARCA

Serialowa Chyłka, czyli Magdalena Cielecka, tym razem w zupełnie innym wydaniu. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Na ekranie również: Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Dorota Kolak, Eliza Rycembel, Rafał Maćkowiak i inni.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: