Meg Ryan to królowa komedii romantycznych. Kolejną wyreżyseruje. Dla Netflixa

Netflix i Meg Ryan nawiązali współpracę. Aktorka tym razem zasiądzie w fotelu reżysera i będzie odpowiedzialna za adaptację bardzo dobrze przyjętej powieści "A Lady's Guide to Selling Out". Krytycy porównują książkę do tak popularnych tytułów jak "Diabeł ubiera się u Prady" czy "Madman".

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Żołnierze uderzyli zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Ukraińska armia stawia twardy opór, ale sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy relację na żywo.

Zobacz wideo Meg Ryan tak lubi Toma Hanksa, że wciągnęła go do swojego debiutu reżyserskiego [Popkultura Extra]

Meg Ryan jeszcze w 2015 roku stworzyła film "Ithaca" - adaptację powieści "Śmierć nie omija Itaki", w której w dodatku zagrała główną rolę. Tak jej się to spodobało, że właśnie podpisała umowę z Netfliksem na wyreżyserowanie kolejnej adaptacji. Tym razem będzie to książka autorstwa Sally Franson, która skupi się na młodej bohaterce, która musi pogodzić swoje ambicje, pasje i życie uczuciowe.

Meg Ryan wyreżyseruje dla Netfliksa film

Główną bohaterką "A Lady’s Guide To Selling Out" jest Casey Pendergast. To rozkochana w literaturze absolwentka, która dostaje posadę w jednej z najbardziej prężnych na rynku agencji reklamowych. Przyjaciele uważają, ze Casey "zaprzedała swoje ideały", a dziewczyna powtarza sobie, że jakoś musi płacić rachunki i do tego nic nie proadzi na to, że ma wielkie ambicje.

Wszystko wydaje się układać po jej myśli, kiedy pewnego dnia szefowa agencji wpada na pomysł, żeby stworzyć drapieżną kampanię reklamową we współpracy z najlepszymi i najbardziej istotnymi pisarzami. To Casey ma się z nimi skontaktować i namówić do udziału w projekcie. Sprawy się komplikują, kiedy Casey poznaje pierwszego literata, który zgoodził się podjąć współpracę. To bardzo przystojny pisarz imieniem Ben.

Pod wpływem ich znajomości Casey nie może już dłużej ignorować dręczących ją od dłuższego czasu wątpliwości - jaką cenę za jej sukces ponoszą inni ludzie? Krytycy porównują powieść do takich pozycji jak "Diabeł ubiera się u Prasy", "Madman", "Younger" czy "The Bold Type". Scenariusz na podstawie książki napisze Jenny Rachel Weiner, a producentami zostaną Gary Foster, Russ Krasnoff i Kim Hodgert.

Meg Ryan serca widzów podbiła rolami w takich komediach romantycznych jak "Kiedy Harry poznał Sally", "Bezsenność w Seattle", "Masz wiadomość" czy "Kate i Leopold". Przez lata widzom kojarzyła się głównie z tym pogodnym gatunkiem i niemal "ekranowa żona" Toma Hanksa, choć nie stroniła od ról w produkcjach dramatycznych i sensacyjnych. Wizerunek pogodnej "dziewczyny z sąsiedztwa" próbowała zrównoważyć np. w wyreżyserowanym przez Oliviera Stone'a filmie biograficznym "The Doors", gdzie wcieliła się w ekstrawagancką partnerkę frontmana Jima Morrisona, a w melodramacie "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" portretowała osobę uzależnioną od alkoholu.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: