Christina Ricci kiedyś grała Wednesday Addams. Teraz zagra w "Wednesday" Netfliksa

Christina Ricci, która grała w kultowej "Rodzinie Addamsów", pojawi się w serialu Tima Burtona powstającym dla Netfliksa. Tym razem jednak nie jako Wednesday Addams.

Na razie nie wiadomo, kogo zagra aktorka - pewne jest tylko to, że nie będzie to starsza wersja bohaterki, w którą wcielała się w latach 90. Tytułową bohaterkę "Wednesday" ma zagrać Jenna Ortega.

Osiem odcinków o Wednesday od Netfliksa

Będzie to debiut Tima Burtona ("Gnijąca panna młoda", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Frankenweenie", "Ed Wood") na małym ekranie. - Tim jak nikt inny potrafi pięknie opowiadać o outsiderach w stylu Edwarda Nożycorękiego, Lydii Deetz czy Batmana. Myślę, że Wednesday i jej przerażający znajomi z Akademii Nevermore nie mogli trafić lepiej - pisze Teddy Biaselli, dyrektor ds. seriali młodzieżowych i familijnych Netfliksa. 

Informacje o filmach i serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ośmioodcinkowy serial Netfliksa ma opowiadać o studenckich latach Wednesday. To detektywistyczna i paranormalna opowieść o Wednesday uczącej się w dalekiej od "normalności" Akademii Nevermore. Bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się gąszczu relacji z innymi uczniami, którzy są bardzo różni i bardzo nieszablonowi.  

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Catherine Zeta-Jones zagra matkę Wednesday - Morticię Addams, a Luis Guzmán jej ojca Gomeza. Twórcami serialu są  Al Gough i Miles Millar. Dotychczas udział w produkcji potwierdzili też Andrew Mittman ("Rodzina Addamsów", "Alphas"), Kevin Miserocchi (z organizacji Tee and Charles Addams Foundation), Kayla Alpert ("Code Black: Stan krytyczny", "Do białego rana"), Jonathan Glickman z wytwórni Glickmania ("Respect", "Rodzina Addamsów 2") i Gail Berman ("Rodzina Addamsów", "Alphas").

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: